Data publikacji:

Czy masturbacja przyspiesza okres? Jak wpływa na organizm?

Masturbacja nie ma wpływu na regularność oraz obfitość miesiączek. Jeśli w jej trakcie nie dojdzie do uszkodzenia narządu rodnego, nie ma ona również wpływu na jego budowę. Jak masturbacia wpływa na organizm? Czy masturbacja przyspiesza okres?
Czy masturbacja przyspiesza okres? Jak wpływa na organizm?

Masturbacja a okres - czy to możliwe?

Jeśli niekoniecznie masz ochotę podczas okresu zaszywać się z termoforem pod koc, a masz wielką chęć na soloseks, to na pytanie: „czy można się masturbować podczas okresu?” odpowiadamy „tak!”. 

Jakie są korzyści z masturbacji podczas okresu?

Korzyści płynących z masturbowania się podczas miesiączki jest kilka. Oto one:
 • Ulga w bólu menstruacyjnym - soloseks może prowadzić do orgazmu, a w jego trakcie do mózgu uwalniane są endorfiny, dopamina i oksytocyna. To hormony, które wprawiają człowieka w dobry nastrój, tłumią odczuwanie bólu i łagodzą stany stresowe. Co więcej - orgazm daje „kopa” organizmowi, który za jego powodem przyspiesza metabolizm i krążenie krwi. Rozluźnia mięśnie. Wchodzi w stan spokoju. Te wszystkie zabiegi łagodzą skurcze macicy oraz zmniejszają dolegliwości bólowe, które często towarzyszą miesiączce. 
 • Większa wrażliwość genitaliów - osiągnięcie przyjemności z masturbacji (masturbacja podczas okresu) może być w trakcie miesiączki łatwiejsze niż zwykle, ponieważ podczas okresu krążenie krwi przyspiesza, przez co ciało jest czulsze na dotyk.
 • Lepszy sen - u kobiet miesiączkujących prolaktyna wywołuje senność. Niektóre z pań w czasie trwania okresu potrzebuje większej ilości snu. Osiągnięcie kobiecego orgazmu podczas miesiączki może być przyczynkiem do spokojnego snu.
 • Czy masturbacja przyspiesza okres?

  Masturbacja może przyspieszyć… zakończenie okresu. Jak to możliwe, co przyśpiesza okres podczas soloseksu? Skurcze mięśni w trakcie szczytowania przyspieszają wypychanie zawartości macicy. W ten sposób „przeciętny okres”, zamiast 5 dni, może trwać o 1-2 dni krócej. Można więc powiedzieć, że masturbacja przyspiesza okres. Nie ma na to co prawda badań naukowych, ale potwierdzają to kobiety, które się regularnie masturbują i zaobserwowały taką zależność, jaka dzieje się z ich ciałem, gdy w trakcie trwania miesiączki się masturbują. 

  Jak wpływa na organizm masturbowanie się? Czyli dlaczego warto pobawić się samej ze sobą

  Przestawiamy powody, dlaczego warto pobawić się samej ze sobą. Jak na twój organizm może wpłynąć kobiece masturbowanie się? Sprawdź, czy (i jak) dobrze masturbacja wpływa na ciebie fizycznie, psychicznie i emocjonalnie
 • Masturbacja jest świetnym sposobem na rozładowanie napięcia i wyluzowanie się - fizyczne i psychiczne. Potraktuj automiłość jako lek przeciwstresowy.
 • Orgazm zwiększa przepływ krwi do genitaliów, co jest dobre i zdrowe dla okolic intymnych. Masturbacja poprawia się ukrwienie narządów płciowych, co może przełożyć się na mniej bolesne współżycia i na lepszą jakość seksu z partnerem.
 • Dowiesz się, co cię podnieca. Poznanie swojego ciała jest kluczem. Kobieta, masturbując się, poznaje, jaki dotyk staje się dla niej przyjemny i jaka jest dla niej najprzyjemniejsza stymulacja (stymulacja łechtaczki palcem, dłońmi, czy głęboka stymulacja pochwy). 
 • Łatwiejsze osiąganie orgazmów z partnerem oraz samodzielnie - dopóki autoseks nie stanowi przeszkody dla związku/uprawiania seksu z inną osobą, jest czymś potrzebnym, zdrowym i odprężającym.
 • Ćwiczenie mięśni Kegla - ich wyćwiczenie wpływa na jakość życia seksualnego. Bohaterowie to: macica, okrężnica, pęcherz moczowy. Sprawny mięsień Kegla to skarb, a masturbacja to okazja do wzmacniania go.
 • Masturbacja poprawia samopoczucie i odmładza. 
 • Zdjęcie: Envato Elements
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.