Data modyfikacji:

Ćwiczenia na talię. Jak szybko wyszczuplić talię?

Smukła talia sprawia, że cała sylwetka staje się bardziej kobieca i zgrabna. Niestety, nie każdej z nas piękne wycięcie w pasie zostało ofiarowane przez naturę. Na szczęście są na to sposoby – oto ćwiczenia na talię, które przyniosą widoczne efekty w dość krótkim czasie.
ćwiczenia na talię

Ćwiczenia na talię – jak ćwiczyć, żeby cieszyć się pięknymi efektami?

Spojrzenie w lustro sprawia, że marszczysz brwi z wyrazem niezadowolenia? To znak, że najwyższy czas wziąć się za siebie. Jeśli twoim problemem jest brak charakterystycznego wcięcia w pasie, czyli talii, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość – możesz nad tym popracować. Będzie wymagało to od ciebie pewnego wysiłku, dyscypliny i systematyczności, ale zapewniamy – warto!

Twist

Stań prosto i lekko ugnij nogi. Zegnij ręce w łokciach i zacznij podskakiwać. W trakcie każdego podskoku musisz skręcać biodra i nogi: raz w jedną stronę, raz w drugą. Jedna seria takiego ćwiczenia to około 20 powtórzeń. 3-4 razy w tygodniu wykonuj po 4 serie. Możesz robić przerwy między nimi – np. dwuminutowe.

Russian twist

Russian twist to nieco trudniejsze <b>ćwiczenia na wąską talię</b> – wystarczy jednak trochę potrenować, żeby nabrać wprawy. Aby wykonać trening, usiądź na podłodze i wyprostuj się. Następnie mocno napnij mięśnie brzucha, a tułów leciutko odchyl do tyłu. Teraz unieś nogi – tak, aby łydki były w pozycji równoległej do podłoża.

Kolejny krok to wykonanie skrętu tułowia – skręcając tułów, połóż obie ręce na podłodze. Następnie znów wykonaj skłon – w drugą stronę. Pamiętaj, że nie wolno ci opuścić nóg! Ćwicz na przemian po 10 powtórzeń. Dla ułatwienia możesz trzymać w dłoniach butelki z wodą albo hantle.

Przenoszenie nóg

Aby wykonać kolejne ćwiczenie, musisz położyć się na plecach. Ręce spleć na karku, unieś nogi i trochę je zegnij. W kolejnym kroku musisz kłaść nogi na lewa stronę, zbliżając kolana do podłogi – jednocześnie twój tułów powinien wykręcać się w drugą stronę. Zmieniaj strony i pamiętaj, że jedna seria to około 30 powtórzeń. Dla najlepszych efektów powinnaś robić 4 serie, 3 lub 4 razy w tygodniu.

Skłony

Kolejne ćwiczenia na talię osy będą bardzo proste. Stan prosto i skrzyżuj nogi. Lewą rękę oprzyj na biodrze, prawą unieś nad głowę. Teraz czas na skłony – najpierw do lewej strony, potem do prawej. Skłonów powinno być po 30 do jednej strony (w jednej serii). Jednego dnia wykonuj 3 lub 4 serie.

Hula hop

Jako dziecko na pewno doskonale bawiłaś się przy hula hop, czyli plastikowej obręczy o dużej średnicy. Teraz możesz jej użyć, by przeprowadzić ćwiczenia na talię osy. Zasada jest prosta – starasz się tak pracować biodrami i brzuchem, aby obręcz nie spadła. Oczywiście nie możesz dotykać jej rękoma! Im dłużej wytrzymasz, tym lepiej. Jeden trening powinien trwać około 15-20 minut. Możesz ćwiczyć codziennie!

Nożyce: pionowe i poziome

Kolejne ćwiczenia na talię nie tylko sprawią, że na twoim ciele pojawi się wymarzone wcięcie – dodatkowo brzuch stanie się bardziej płaski, a „boczki” wyraźnie się zmniejszą. Warto, prawda?

Aby zrobić nożyce pionowe, połóż się wygodnie na macie. Unieś obie nogi, nie uginając ich w kolanach. Unieś też głowę. Teraz zacznij wymachiwać energicznie nogami w górę i w dół – pamiętaj jednak, że nie wolno ci dotknąć podłogi. Wytrzymaj tak 30 sekund (co wcale nie jest proste), następnie zrób sobie chwilę przerwy. Jedna seria to około 5 ćwiczeń po 30 sekund.
Na podobnej zasadzie opierają się kolejne ćwiczenia na talię i boczki, czyli nożyce poziome. Różnica polega na kierunku wymachu nogami – muszą poruszać się one już nie w górę i w dół, ale na boki (jedna nad drugą, na zmianę). Nożyce to trudne ćwiczenia, wymagające duże wysiłku i powodujące niezłą zadyszkę. To jednak najskuteczniejszy trening, przynoszący najszybsze efekty.

Side plank

To kolejne ćwiczenie z serii: trudne, ale skuteczne. Dzięki niemu twoja talia bardzo szybko się odznaczy, brzuch stanie się bardziej płaski, znikną też boczki.

Aby wykonać to ćwiczenie, najpierw musisz położyć się na boku. Następnie unieś tułów i oprzyj ciężar ciała na przedramieniu – swobodnie oprzyj je na macie. Drugą rękę połóż na udzie. Ostatni element to właściwe ćwiczenia na talię, czyli unoszenie bioder przy jednoczesnym unoszenie ręki (tej, która spoczywała na udzie). Pamiętaj, że przedramię drugiej ręki zostaje na swoim miejscu!

Aby ćwiczenie było efektywne, musisz wykonać 30 powtórzeń w jednej serii i 3-4 serie naraz. Pamiętaj, żeby ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu. Częstsze treningi mogą doprowadzić do przetrenowania.

Jak zmniejszyć talię? Pamiętaj również o odpowiedniej diecie!

Pamiętaj, że nawet regularne ćwiczenia na wąską talię nie przyniosą ci zadowalających efektów. Jeśli chcesz, aby brzuch stanowił twój powód do dumy, musisz też zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dieta sprzyjająca talii osy to ta:
  • ze sporą ilością błonnika,
  • ze sporą ilością wody (wypijaj jej co najmniej 2 litry dziennie),
  • bez słodyczy i fast foodów,
  • bez alkoholu,
  • pełna produktów pełnoziarnistych,
  • z bardzo dużą ilością warzyw i owoców.
Pamiętaj również, żeby jeść powoli i co najmniej 5 razy dziennie, a przed każdym posiłkiem wypijać szklankę wody. Ponadto istotne jest, aby nie jeść na trzy godziny przed snem (niekoniecznie po 18 – jeśli zasypiasz o północy, to nie możesz jeść dopiero po 21), jeść odżywcze śniadania i lekkie kolacje.

Jeśli takie nawyki żywieniowe połączysz z codziennymi ćwiczeniami, nie może się nie udać – już niedługo na widok swojego odbicia w lustrze bardzo szeroko się uśmiechniesz!
Autor: R. Wojtaś