Data modyfikacji:

Wrastające włoski - jak im zapobiegać?

Autor: Joanna Stanuch

Lato za pasem, a ty krępujesz się pokazać swoje nogi pełne krostek po depilacji? Winowajcą są wrastające włoski, a właściwie my same – przeprowadzając depilację w sposób nieprawidłowy. Sprawdź, co jest przyczyną tego problemu oraz jak skutecznie się go pozbyć.

Dlaczego włoski wrastają?

Przyczyną wrastania włosów najczęściej jest zbyt szybka lub zbyt częsta depilacja, a także wykonywanie jej złą metodą. W ramach mechanizmu obronnego wobec tych błędów, naskórek narasta, tworząc grubszą warstwę trudną do przebicia dla nowo powstających włosków. Co dalej, już wiecie – krostki, guzki, a nawet ropne wypryski, które skutecznie zniechęcają nas do mini.

Jak zapobiegać wrastaniu?

Regularny peeling

Pozbywanie się martwego naskórka umożliwi nowym włoskom swobodne wyrastanie, bez powstawania stanów zapalnych. Dodatkowo, będziesz mogła cieszyć się gładszą skórą o równomiernym kolorycie. Wykonuj peelingi okolic depilowanych 1-2 w tygodniu, używając preparatów gruboziarnistych – np. peelingu kawowego czy cukrowego.

Złuszczająco-wygładzający krystaliczny peeling cukrowy Cupuacu - od 10,89 zł

Depilacja ciepłym woskiem

Depilacja woskiem pozwala na całkowite usunięcie włosa z cebulką, dzięki czemu czas jego ponownego wzrostu znacznie się wydłuża. Pamiętaj jednak, że ta metoda wymaga odpowiedniej wprawy i przygotowania.

CLASSIC ONE Podgrzewacz do wosku w rolkach - 19,99 zł

Depilacja laserowa

Od jakiegoś czasu możemy wykonywać ją także w domowym zaciszu. Co tu dużo mówić – prawdziwy luksus, a na dodatek po kilkunastu użyciach problem z depilacją odchodzi do lamusa.

Philips Lumea IPL SC1995/00 - od 949,00 zł

Kosmetyki z kwasami

Dziś kosmetyków z dobrymi kwasami złuszczającymi martwy naskórek możesz używać także w pielęgnacji ciała. Oprócz eliminacji problemu wrastania włosków, skóra na długo pozostanie gładka i cudownie miękka.

Le'Maadr A balsam do ciała z kwasem glikolowym 3% - od 42,98 zł

Nigdy na sucho!

Raz na zawsze porzuć myśl o goleniu się maszynką na sucho. W ten sposób włosy są ścinane nierówno, co stanowi prostą drogę do wrastania. Nie wspominając o wzmożonym ryzyku zacięcia się.

Gillette Venus ProSkin Sensitive Maszynka do golenia + 2 wkłady + żel do golenia Satin Care - 33,00 zł

Kosmetyki przeciw wrastaniu

Szanse na idealnie gładką skórę zwiększysz, gdy po depilacji użyjesz preparatu zapobiegającego wrastaniu. Najlepiej, gdy jednocześnie będzie on miał działanie przeciwzapalne.

Acorelle Pielęgnacja Przeciw Wrastaniu Włosów - 53,13 zł