Aloes jest sukulentem, który pochodzi z Afryki oraz Półwyspu Arabskiego. Zawiera wszystkie witaminy rozpuszczalne w wodzie oraz aminokwasy i minerały. Roślina ta nie tylko uzupełnia brakujące składniki odżywcze w skórze, ale również regeneruje ją, odżywia, nawilża i pojędrnia. Łagodzi podrażnienia, poprawia kondycję suchej, przesuszonej i problematycznej skóry. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów — wzmacnia je, poprawia ich kondycję, regeneruje oraz zmniejsza ich wypadanie.
Ze względu na szerokie spektrum działania oraz zawartość wielu składników mineralnych stanowi wdzięczny składnik wielu kosmetyków. Producenci kosmetyków chętnie wykorzystują dobroczynne właściwości aloesu oraz jego korzystny wpływ na skórę i włosy. Dlatego sięgają po tę roślinę, by wzbogacać nią składy szamponów, odżywek i maseczek do włosów, kremów, toników i preparatów do pielęgnacji twarzy oraz pomadek i balsamów do ust.
Znalazłam kilka intrygujących kosmetyków aloesowych, którym warto się przyjrzeć. Pierwszym z nich jest krem pod oczy z bio aloesem So BIO, który dodaje świeżości i blasku spojrzeniu oraz zmniejsza worki i cienie pod oczami. Odżywia i nawilża delikatną i cienką skórę w okolicach oczu oraz chroni przed utratą wilgoci.
Innym godnym polecenia kosmetykiem jest bogaty krem pod oczy z aloesem o właściwościach przeciwstarzeniowych marki Rau Cosmetics. Preparat przeznaczony do codziennej pielęgnacji suchej i dojrzałej skóry wokół oczu. Rozświetla, nawilża, odmładza, poprawia poziom nawilżenia. Receptura kosmetyku została wzbogacona aloesem, olejkiem słonecznikowym, bisabololem, lecytyną oraz sorbitolem. Warto wspomnieć, że preparat jest pozbawiony olejów mineralnych i silikonowych, PEG-ów i parabenów.
Warto także polecić odżywczy krem pod oczy marki Bio2You, którego receptura łączy pielęgnacyjne właściwości aloesu, oleju kokosowego, rokitnika, rumianku i kwasu hialuronowego. Kosmetyk zapewnia skórze wokół oczu troskliwą pielęgnację — nawilża, odżywia i zmiękcza. Za sprawą zawartych w nim antyoksydantów łagodzi podrażnienia i stany zapalne, poprawia mikrokrążenie oraz wspomaga utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia.
Jeśli chodzi o kosmetyki do kąpieli, to interesujący jest żel pod prysznic z aloesem marki Faith In Nature. Kosmetyk doskonały dla całej rodziny, również dla najbardziej wymagających osób. Wydajny preparat głęboko nawilża i oczyszcza, a do tego przyjemnie pachnie. W jego recepturze połączono wyciąg z aloesu, lawendy, paczuli, kwiatów ylang-ylang oraz zielonej herbaty. To dzięki tym składnikom kosmetyk regeneruje, tonizuje i poprawia kondycję skóry.
1. SO BIO Krem pod oczy z bio aloesem
2. Rau Cosmetics Rich Eye Cream Bogaty krem pod oczy z aloesem
3. Babaria żel pod prysznic dla skóry atopowej z aloesem
4. Aubrey Pure Aloe Vera Nawilżająco-łagodzący ekstrakt z liści aloesu po opalaniu
5. Bio2You Nawilżający krem odżywczy pod oczy z kwasem hialuronowym aloesem olejem kokosowym rumiankiem I rokitnikiem
6. Logona Żel pod prysznic z aloesem i werbeną
7. Florame Żel pod prysznic z esencją migdałową i aloesem
8. Faith In Nature żel pod prysznic z aloesem
Dla osób o wrażliwej i atopowej skórze znalazłam żel pod prysznic z aloesem do skóry atopowej hiszpańskiej marki Babaria. Preparat pozbawiony alkoholu, alergenów, parabenów oraz SLS i SLES. Nie tylko doskonale nawilża i oczyszcza skórę, ale regularnie stosowany poprawia kondycję skóry łuszczącej się i suchej.
Ciekawie zapowiada się także delikatny żel pod prysznic z aloesem i werbeną marki Logona. Orzeźwiający kosmetyk doskonale pielęgnuje skórę każdego rodzaju i chroni przed wysuszeniem. Koi, nawilża, tonizuje i łagodzi podrażnienia. Kosmetyk chroni skórę przed wysuszeniem, a świeży cytrusowy zapach dodaje energii.
Moją ostatnią propozycją jest łagodząco-nawilżający ekstrakt z liści aloesu po opalaniu marki Aubrey. Kosmetyk świetnie naprawia suchą, podrażnioną i szorstką skórę również po opalaniu. Nie tylko nawilża, ale również łagodzi, dzięki czemu regeneruje, odżywia i przywraca skórze odpowiednią kondycję. Nie zawiera sztucznych barwników, glikolu, parabenów, silikonu, GMO, SLS, PEG oraz Phenoxyethanolu.