Data modyfikacji:

Pas neoprenowy na brzuch. Czy działa? Czy warto? Opinie

W trakcie pokonywania drogi do pięknej sylwetki możemy sięgać po przeróżne ułatwiające sprawę produkty – od domowych urządzeń do ćwiczeń, przez suplementy diety, po wspomagające akcesoria. Te ostatnie budzą czasem kontrowersje, czego najlepszym przykładem jest pas neoprenowy. Uporządkujmy zatem fakty – na czym polega działanie tego gadżetu i czy rzeczywiście można dzięki niemu schudnąć?
pas neoprenowy na brzuch

Co to jest pas neoprenowy?

Pas neoprenowy to – jak sama nazwa wskazuje, pas wykonany z pianki neoprenowej. Zazwyczaj stosowany jest na brzuch, choć niektórzy używają go także do poprawy wyglądu ramion czy ud. Podstawowym zadaniem tego gadżetu jest przyspieszenie procesu odchudzania i kształtowania mięśni.

Co daje pas neoprenowy?

Osoby, które pragną zrzucić kilka kilogramów, często zastanawiają się, jak właściwie działa pas neoprenowy. Nie ma on przecież żadnych dodatkowych funkcji – po prostu ma być umieszczony w strategicznych miejscach ciała.
Główne działanie pasa neopranowego opiera się odizolowaniu miejsca, w którym pojawia się nadmiar tłuszczu. Dzięki takiej izolacji ciepło nie zostaje oddane do powietrza, ale wraca na skórę – obrazując, pas neoprenowy działa trochę jako opakowanie termoizolacyjne. Oczywiście konsekwencją podwyższenia temperatury na wybranych częściach ciała jest ich intensywne pocenie.

Mało które akcesoria dla odchudzających się wzbudzają tyle kontrowersji, co właśnie pas neoprenowy. Działanie gadżetu bywa podstawą do intensywnych dyskusji między specjalistami – trudno więc stwierdzić, czy rzeczywiście przyspiesza on redukcję tłuszczu. Zwolennicy pasa podkreślają, że tak jest – a co więcej, że pas neoprenowy może przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej o od 5% do 15%.

Dodatkową korzyścią z jego używania ma być przyspieszenie przemiany materii. Oczywiście wszystko to można osiągnąć tylko w przypadku, gdy łączymy działanie pasa neoprenowego z aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą.

Pas neoprenowy – czy warto?

To, czy pas neoprenowy rzeczywiście pomaga w odchudzaniu lub rzeźbieniu sylwetki, warto sprawdzić na własną rękę. Jednocześnie należy pamiętać, że gadżet ten ma wiele innych, już potwierdzonych korzyści. Wśród nich wymienia się: poprawę stanu skóry (przede wszystkim zwiększenie jej gładkości), oczyszczenie skóry z toksyn, przyspieszenie gojenia się niektórych ran oraz zapewnienie ochrony przed zimnem. To ostatnie dotyczy przede wszystkim osób, które późną jesienią i zimą trenują w pochylonej pozycji – czyli na przykład miłośników jazdy na rowerze. Pas neoprenowy na brzuch osłoni przed chłodem między innymi nerki.

Pas neoprenowy – jak nosić?

Jak właściwie nosić pas neoprenowy i jak zwiększyć jego działanie? To proste – pamiętaj o tych kilku zasadach:

Kup pas neoprenowy wysokiej jakości

Na rynku można kupić pasy za 10 złotych i za 70 złotych. Te najtańsze są zazwyczaj wykonane z pianki najgorszej jakości.

Pamiętaj o odpowiednim zaciśnięciu pasa

Przez „odpowiednie” rozumie się ani nie za mocne, ani niezbyt silne. Ściśnij pas tak, aby czuć, że przylega, ale też nie tak, aby noszenie było źródłem dyskomfortu.

Zakładaj pas wtedy, gdy planujesz trening albo aktywność fizyczną

Założenie pasa i ułożenie się na kanapie z pilotem w dłoni zda się na niewiele. Jeśli chcesz zobaczyć efekty, zakładaj go, gdy planujesz aktywność. Może być to zarówno trening, jak i sprzątanie mieszkania. Noś pas przez minimum godzinę.

Pamiętaj o higienie

Zawsze po zakończeniu treningu weź prysznic i umyj sam pas – w przeciwnym razie nie tylko szybko zacznie nieciekawie pachnieć, ale stanie się również siedliskiem dla bakterii i grzybów.

Autor: R. Wojtaś