Data publikacji:

Kozieradka na włosy: jakie daje efekty

Zmagasz się ze słabymi, cienkimi i zniszczonymi kosmykami, a twoje końcówki są widocznie rozdwojone? Sięgnij po pomoc prosto z natury, rozpoczynając stosowanie kozieradki na włosy. Roślina, nazywana także grecką koniczyną, zawiera mnóstwo cennych witamin i minerałów, dzięki którym twoja fryzura dosłownie odżyje. Sprawdzamy, jak działa kozieradka na włosy, jak ją stosować i czy istnieją jakieś przeciwwskazania!


kozieradka na włosy

Kozieradka – a co to takiego?

Kozieradki z pewnością nie trzeba przestawiać kobietom, które stosują ją na wypadające włosy. Czym tak naprawdę jest? Roślina, a dokładniej greckie siano, jest znana pod nazwą kozieradka pospolita. Uprawia się ją w Ameryce Północnej, Europie Środkowej oraz w rejonach Morza Śródziemnego. Grecka koniczyna nie jest obca miłośnikom medycyny azjatyckiej, którzy chętnie wykorzystują ją do leczenia różnych dolegliwości.

Jakie właściwości ma kozieradka? Jak się okazuje – działa nie tylko na włosy, ale także na wiele innych problemów. Nasiona greckiej koniczyny okazują się pomocne w obniżaniu cholesterolu, a do tego mogą zmniejszać ryzyko wystąpienia miażdżycy. Roślina ma również właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Dodatkowo wpływa pozytywnie na trawienie, zmniejszając wzdęcia czy pomagając w łagodzeniu objawów zapalenia błony śluzowej żołądka.

Jak kozieradka działa na włosy?

W czym tkwi sekret pozytywnego działania, jaki ma kozieradka na włosy? W <b>mnóstwie cennych minerałów i witamin</b>. W roślinie znajdziesz między innymi:
  • witaminę A, B i C,
  • selen,
  • magnez,
  • żelazo,
  • krzem,
  • potas,
  • lecytynę,
  • cholinę,
  • fosfolipidy.
To właśnie dzięki tej mieszance regularne stosowanie kozieradki na włosy sprawia, że stają się bardziej sprężyste i mocniejsze, fryzura nabiera widocznej gęstości, skóra głowy się nie łuszczy, a same kosmyki rzadziej się przetłuszczają. Pierwsze efekty będą dostrzegalne już po mniej więcej miesiącu regularnego stosowania.

Jak stosować kozieradkę na włosy?

Kozieradkę na włosy należy stosować w formie wcierki. Zarówno jej przygotowanie, jak i stosowanie jest naprawdę proste. Do stworzenia mikstury o cennych właściwościach potrzebujesz jedynie zmielonych lub całych nasion rośliny, które należy zaparzyć w szklance wrzątku. Po upływie około 15 minut konieczne jest odsączenie naparu i przelanie go do słoiczka lub butelki. Dzięki temu masz gotową wcierkę, którą możesz przechowywać w lodówce przez mniej więcej tydzień.

Możesz także zalać 3 łyżki nasion małą szklanką wody (około 150 ml), a następnie doprowadzić do wrzenia. Kolejne kroki są niezmienne – należy poczekać, aż napar przestygnie, odcedzić i przelać do dowolnego naczynia.

Gotową miksturę z kozieradki należy delikatnie i dokładnie wetrzeć w skórę głowy. Dobrym pomysłem jest okrycie kosmyków ręcznikiem lub folią – dzięki temu uzyskasz jeszcze lepsze efekty. Gdy skończysz już aplikację, możesz zarówno zmyć wcierkę po upływie około 1-3 godzin, jak i zostawić ją na noc, a następnie umyć kosmyki rano. Rytuał pielęgnacyjny warto powtarzać codziennie przez około miesiąc.

Do aplikacji wcierki z kozieradki na włosy możesz wykorzystać dozownik lub strzykawkę bez igły. Dzięki temu bez problemu rozprowadzisz miksturę na skórze głowy, upewniając się, że fryzura została pokryta nią równomiernie.

Kozieradka na włosy – przeciwwskazania

Jak się okazuje – kozieradka na włosy, choć potrafi zdziałać przysłowiowe cuda, to nie jest dla każdego. Kto powinien zrezygnować ze stosowania rośliny? Przede wszystkim panowie, którzy zmagają się z łysieniem androgenowym. Dlaczego? Ze względu na jej działanie mogące powodować podwyższenie poziomu androgenów, co w efekcie może przynieść więcej szkody niż pożytku.