Data publikacji:

Janpol czy Hilding - jaki materac w rozmiarze 140x200 wybrać?

Wypoczęty i zrelaksowany organizm to droga do zdrowia fizycznego i psychicznego. Na sen wpływa w dużej mierze rodzaj materaca, jego twardość i higiena. Wybór odpowiedniego materaca nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza że na rynku dostępnych jest kilka czołowych marek, produkujących materace wysokiej jakości.
materace

Jaki materac w rozmiarze 140x200 kupić?

Projektując sypialnię, należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie łóżko będzie odpowiednie do tego pomieszczenia. W przypadku niewielkich sypialni, można zdecydować się na materac o wymiarach 140x200, który jest odpowiedni dla dwóch osób. Decydując się na zakup takiego produktu, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • twardość materaca, którą należy dostosować do swojej wagi, wzrostu oraz preferencji,
 • rodzaj materaca, na przykład sprężynowy kieszeniowy, multipocket, piankowy termoelastyczny, lateksowy, inny,
 • dodatkowe cechy materaca, na przykład antyalergiczność, medyczny certyfikat,
 • gwarancją od producenta,
 • marka materaca. 

Warto przyjrzeć się uważniej temu ostatniemu aspektowi, a więc marce materaca. Zdecydowanie najlepiej zdecydować się na zakup materaca od renomowanego producenta, takiego jak Janpol lub Hilding. To właśnie dobra marka sprawia, że produkty do snu są wysokiej jakości, posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty, a także są wykonane z dobrych materiałów i mają długi czas gwarancji. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak wybrać materac, powinien wejść na stronę jednego z czołowych producentów i przeczytać na temat zastosowanych innowacyjnych technologii i nowoczesnych rozwiązań w zakresie produkcji materacy. 


sypialnia


Materace marki Janpol 

Janpol to polski producent, który od lat tworzy swoje produkty z dbałością o każdy szczegół. W ten sposób marka produkuje materace o doskonałych i innowacyjnych rozwiązaniach. Warto zwrócić uwagę na to, że Janpol posiada w swojej ofercie bardzo zróżnicowaną gamę produktów, także o nietypowych wymiarach. Świetnym przykładem są tutaj materace o niestandardowej długości, wynoszącej 190 centymetrów. Warto wiedzieć także o tym, że firma ma w swojej ofercie materaca XL, na przykład o wymiarach 200x200. Dla osób, które chcą kupić materac 140x200 także znajdzie się bardzo duży wybór. Jednym z produktów marki Janpol, na który warto zwrócić uwagę jest materac Demeter, który posiada następujące cechy charakterystyczne:

 • siedem stref twardości, dzięki czemu powierzchnia do snu dopasowana jest do potrzeb i preferencji użytkownika,
 • produkt antyalergiczny, przeznaczony dla alergików oraz osób, które nie chcą, aby w materacu pojawiły się roztocza, bakterie lub kurz,
 • materac medyczny, o właściwościach zdrowotnych,
 • produkt z optymalną wentylacją, która została uzyskana dzięki specjalnym nacięciom we wkładzie materaca, co zapewnia wysoki poziom higieny snu,
 • materac wykonany z pianki lateksowej, która charakteryzuje się wysoką sprężystości i elastycznością, dopasowuje się do sylwetki użytkownika, a także zapewnia stabilne wsparcie dla kręgosłupa.

Materace marki Hilding 

Marka Hilding to szwedzki, innowacyjny producent materacy, który stara się spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Firma posiada w swojej ofercie szerokie wybór materacy, także tych o wymiarach 140x200. Warto dodać, że produkty tej marki można znaleźć także w sklepach takich jak IKEA, Agata Meble oraz BRW. Ciekawym produktem marki Hilding jest materac Dance, który posiada następujące cechy charakterystyczne:

 • siedem stref twardości, zapewnia optymalne wsparcie dla ciała użytkownika,
 • sprężyny kieszeniowe gwarantują wysoki poziom elastyczności punktowej, co doskonale sprawdza się w przypadku, gdy na materacu śpią dwie osoby,
 • pianka wysokoelastyczna ma doskonały poziom wytrzymałości i odporności, a także jest sprężysta,
 • pianka FlexiFoam nadaje materacowi wyjątkową plastyczność i elastyczność, jest miękka i idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika,
 • pianka FloFoam posiada zarówno właściwości chłodzące, jak i termoregulacyjne, doskonale wpływa na temperaturę ciała użytkownika,
 • optymalna wentylacja i wysoki poziom higieny snu. 

Warto zaznaczyć, że wybór materaca marki Janpol lub Hilding to sprawa indywidualna. Obie firmy oferują innowacyjne i nowoczesne rozwiązania. Tak naprawdę najlepiej jest przetestować ich produkty, na przykład w sklepach stacjonarnych. Warto pamiętać o tym, że materac to zakup na lata, dlatego dobrze zainwestować w naprawdę dobry produkt. 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Artykuł sponsorowany