Data publikacji:

Jak zabezpieczyć włosy na noc?

Wstajesz rano, myjesz włosy i układasz fryzurę, wkładając w to wiele wysiłku. Niestety wystarczy jedna noc, żeby konieczne było rozpoczęcie pracy od początku. Brzmi znajomo? Żeby uniknąć takich sytuacji, dowiedz się, jak zabezpieczyć włosy na noc – dzięki temu oszczędzisz mnóstwo czasu. Drugą ważną kwestią jest ochrona kosmyków przed uszkodzeniami. Odpowiednie upięcie, czepek lub kosmetyki – jaki sposób ochrony będzie najlepszy dla twojej fryzury?
jak zabezpieczyć włosy na noc

Jak zabezpieczyć włosy na noc? I dlaczego warto to robić?

Zabezpieczanie włosów na noc chroni je przed uszkodzeniami wynikającymi z pocierania o poduszkę, ale to tylko jeden z powodów, dla których warto zatroszczyć się o nie również przed snem. Włosy kręcone i falowane rano puszą się i plączą, a krótkie fryzury zupełnie nie przypominają tych, które można pokazywać światu. Wiedząc, jak zabezpieczyć włosy na noc, masz szansę tego wszystkiego uniknąć.
Czy masz czas co rano myć i układać od nowa włosy? Nawet jeśli tak, weź pod uwagę, że zabiegi takie jak suszenie, prostowanie czy czesanie na mokro osłabiają i łamią włosy, dlatego warto zadbać o zmniejszenie ich częstotliwości. Będzie to możliwe, jeśli zatroszczysz się o to, by fryzura wyglądała dobrze również wtedy, kiedy wstaniesz z łóżka. Włosy można zabezpieczać na różne sposoby, w zależności od ich rodzaju. Sprawdzą się zarówno czepki, jak i odpowiednie upięcia.

Zadbaj o upięcie włosów na noc

Zdarza się, że wiele wysiłku wkładamy w pielęgnację włosów, a jednak efekty nie są satysfakcjonujące. Jednym z powodów może być brak właściwej ochrony fryzury podczas snu.
Jak zabezpieczyć włosy na noc? Kładź się spać z suchymi włosami, w przeciwnym razie staną się bardzo podatne na uszkodzenia, a poranna fryzura będzie pozostawiała wiele do życzenia. Drugą ważną kwestią jest upinanie włosów do snu – rozpuszczone będą się plątać, puszyć, łamać i elektryzować. Wybierz upięcie dobrze dobrane do typu włosa, a z pewnością szybko zauważysz różnicę.

Jak zabezpieczyć włosy na noc – fryzury do snu

Być może wydaje ci się logiczne, że włosy powinny być w nocy rozpuszczone, żeby mogły się zregenerować, jednak nie jest to prawdą. Z drugiej strony ciasne upięcie również będzie złym pomysłem. W takim razie, jak zabezpieczyć włosy na noc, żeby najlepiej o nie zadbać? Postaw na luźne upięcie w postaci kucyka lub warkocza.
Skąd wiadomo, jaka fryzura będzie dla ciebie najlepsza? Warkocz okaże się idealny dla pań, które marzą o lokach lub falach, natomiast jeśli twoim problemem jest jak związać włosy na noc, żeby były proste, zdecyduj się na luźny kucyk związany na czubku głowy. Właśnie w tym miejscu, ponieważ w ten sposób uniesiesz włosy u nasady i zapobiegniesz oklapnięciu fryzury. Jeżeli bardzo zależy ci na prostych włosach, a rano nie masz czasu na układanie fryzury, możesz wieczorem skorzystać z prostownicy, stosując wcześniej na włosy kosmetyki termoochronne.
Do nocnych fryzur wykorzystuj miękkie, szerokie gumki, które nie łamią i nie wyrywają włosów. Ważne jest, żeby nie kłaść się na włosach, a zarzucić je za poduszkę.

Jak upiąć włosy na noc, żeby były kręcone?

Loki i fale to marzenie wielu kobiet. Istnieje wiele sposobów na wydobywanie skrętu, a jedną z najbezpieczniejszych jest zaplecenie luźnego warkocza. W ten sposób jednocześnie rozwiążesz problem, jak zabezpieczyć włosy na noc, i nadasz im pożądany wygląd.
Wybór fryzury zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć, ale jedno jest pewne – warkocz nie może być zbyt ciasny, żeby nie obciążać cebulek włosa. Im więcej warkoczyków zapleciesz, tym mocniej pofalowane będą twoje włosy.
Żeby cieszyć się pięknymi i trwałymi falami, przed zapleceniem warkocza wykorzystaj kosmetyki do stylizacji włosów kręconych. Rano fryzurę możesz również dodatkowo zabezpieczyć, żeby efekt utrzymał się dłużej.

Jak zabezpieczyć naturalnie kręcone włosy na noc?

Właścicielki naturalnie kręconych włosów oraz fal dobrze wiedzą, co jedna noc może zrobić z ich fryzurą. Loki są wyjątkowo delikatne, dlatego piękną fryzurę bardzo łatwo zepsuć. Jak zabezpieczyć kręcone włosy na noc? Wykorzystaj do tego celu popularne upięcie, zwane ananasem. Jest to po prostu kitek na czubku głowy związany jeden raz gumką.
Zadbaj o odpowiednią gładką poszewkę, dzięki której włosy nie będą się niszczyć i puszyć. Osobom obdarzonym kręconymi włosami poleca się poszewki wykonane z gładkiej satyny. Ma to bardzo duży wpływ na utrzymanie loków przez całą noc. To jeden ze sposobów na to, żeby nie musieć myć włosów codziennie.

Jak zabezpieczyć fryzurę? Czepek na włosy na noc

Nie każdy lubi takie rozwiązanie, ale jest z pewnością jednym z najskuteczniejszych – czepek na włosy na noc sprawi, że wszystkie problemy związane z ocieraniem się włosów o poszewkę odejdą w zapomnienie. Na początku może być trudno przyzwyczaić się do spania w czepku, ale bardzo szybko wchodzi to w nawyk.
Podobnie jak w przypadku poduszki, również czepek powinien być satynowy lub wykonany z innego gładkiego i miękkiego materiału. To dobre rozwiązanie dla osób, które często zmieniają pozycję snu i nie są w stanie utrzymać kitka lub warkocza przełożonego luźno przez poduszkę. Czepek jest też doskonałym pomysłem na to, jak zabezpieczyć krótkie włosy na noc, kiedy niemożliwe jest ich związanie.

Wykorzystaj sen na pielęgnację – olejowanie włosów na noc

Noc warto wykorzystać na odżywienie swoich pasm, dlatego idź o krok dalej i zadbaj nie tylko o to, jak zabezpieczyć włosy na noc, ale też o dodatkową pielęgnację. Olejowanie włosów na noc jest bardzo skuteczne.
Dobierz do swoich włosów odżywczy olej, a następnie nałóż go na włosy. Zabezpiecz je czepkiem, a rano umyj je i ułóż fryzurę.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym