Data publikacji:

Jak usunąć drugi podbródek?

Drugi podbródek jest problemem osób o różnej budowie ciała. Najczęściej pojawia się wraz z wiekiem na skutek działania grawitacji i osłabienia się włókien kolagenowych. Sami również niewłaściwym trybem życia i brakiem odpowiedniej pielęgnacji przyczyniamy się do jego powstawania. Jak usunąć drugi podbródek? Istnieje kilka metod na poradzenie sobie z tym problemem – masaże, profesjonalne zabiegi, kosmetyki ujędrniające czy ćwiczenia. Sprawdź, który z tych sposobów okaże się najlepszy dla ciebie.
jak usunąć drugi podbródek

Drugi podbródek – jak zlikwidować go masażami?

Jednym ze sposobów na to, jak usunąć drugi podbródek w domowym zaciszu, jest regularne wykonywanie masażu. Ponieważ jedną z głównych przyczyn powstawania tego defektu jest słabe napięcie skóry, twoje działanie powinno mieć na celu zwiększenie jej elastyczności. Możesz również skorzystać ze specjalnych masażerów.
Jak usunąć drugi podbródek masażami? Wykonaj kilka prostych kroków:
 • Zacznij od naniesienia na skórę kremu lub olejku.
 • Wyciągnij szyję w górę i wystaw podbródek lekko do przodu.
 • Jedną ręką przytrzymaj skórę u podstawy szyi, żeby nadmiernie jej nie naciągać, natomiast palcami drugiej przesuwaj od podstawy aż do podbródka.
 • Powtórz ruch 10 razy.
 • Kiedy zakończysz masaż, zacznij oklepywanie – trzymając szyję wciąż wyciągniętą, oklepuj delikatnie, ale stanowczo, podbródek wierzchem dłoni. Oklepywanie przynosi doskonałe rezultaty, a dużym plusem jest możliwość powtarzania tej czynności właściwie wszędzie, zarówno w domu, jak w czasie przerwy w pracy.

  Jak zlikwidować drugi podbródek? Kosmetyki ujędrniające

  Masaż będzie jeszcze skuteczniejszy, jeśli zaopatrzysz się w dobre kosmetyki ujędrniające, które poprawią elastyczność skóry. Połączenie poprawy krążenia i dogłębnego odżywienia skóry przy pomocy kosmetyków przeciwstarzeniowych to dobry przepis na to, jak usunąć drugi podbródek, wykorzystując wyłącznie domowe sposoby.
  Po jakie kosmetyki sięgnąć? Sprawdzą się bogate kremy i olejki zawierające składniki aktywne wpływające na poprawę elastyczności i dogłębnie odżywiające skórę: naturalne oleje, kwas hialuronowy czy ekstrakty z roślin leczniczych. Wyszczuplanie i ujędrnianie będzie dzięki nim proste i przyjemne.

  Jak usunąć drugi podbródek ćwiczeniami?

  Oprócz masaży i kosmetyków możesz też wykorzystać dobroczynne efekty ćwiczeń. Po pewnym czasie z pewnością zauważysz pozytywne rezultaty.
  Jak zlikwidować drugi podbródek ćwiczeniami? Codziennie wykonuj następujące czynności:
 • kręcenie głową i ruszanie nią na boki oraz w przód i w tył,
 • naprzemienne wciskanie brody w szyję, a następnie jej rozluźnianie,
 • unoszenie głowy i wyciągnie podbródka w górę,
 • wyciąganie języka jak najdalej przy uniesionej głowie.
 • Jak usunąć drugi podbródek profesjonalnymi zabiegami? Liposukcja ultradźwiękowa

  Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć drugi podbródek specjalnymi zabiegami, i chcesz oddać się w ręce profesjonalistów, do wyboru masz kilka zabiegów. Najczęściej wykorzystuje się do tego fale dźwiękowe, odsysanie tkanki tłuszczowej lub laser.
  Wpływanie na skórę ultradźwiękami to niechirurgiczna i w pełni bezpieczna metoda na usunięcie drugiego podbródka. Specjalista jest w stanie określić ,na jaką głębokość mają oddziaływać fale dźwiękowe, dzięki czemu precyzyjnie docierają dokładnie tam, gdzie powinny. Efekt? Tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana, a twarz ulega widocznemu wyszczupleniu. Jednocześnie z tym procesem następuje drugi – regeneracja i stymulacja produkcji kolagenu.
  Podczas zabiegu przy użyciu ultradźwięków najpierw oczyszcza się skórę, następnie nakłada na nią żel ułatwiający wnikanie fal dźwiękowych. Całość trwa około 30 minut, a proces nie jest bolesny. Nie pozostawia też żadnych widocznych śladów, takich jak zaczerwienienie skóry.
  Ten sposób na likwidację drugiego podbródka zbiera bardzo dobre opinie, ponieważ efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Czasami konieczne jest umówienie się na kolejne wizyty, ale zależy to od stopnia zwiotczenia skóry.

  Jak zlikwidować drugi podbródek? Tradycyjne zabiegi liposukcji

  Bardziej inwazyjną metodą na to, jak usunąć drugi podbródek, jest liposukcja, która polega na odsysaniu nadmiaru tłuszczu z obszaru brody przy pomocy specjalnego narzędzia wyposażonego w cienką rurkę. Ten typ zabiegu może zostać przeprowadzony przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, zależy to od pacjenta. Zaletą liposukcji są trwałe i bardzo widoczne efekty.

  Liposukcja laserowa

  Walcząc z drugim podbródkiem i zastanawiając się, jak zlikwidować go na stałe, możesz rozważyć również liposukcję laserową, która jest rozwiązaniem jeszcze nowocześniejszym. Nie polega ona na odsysaniu, a podgrzaniu tkanki tłuszczowej, co prowadzi do jej rozbicia. Po zabiegu twarz wygląda na wyszczuploną, a jednocześnie skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, co razem daje efekt odmłodzenia i odświeżenia.

  Zabieg na drugi podbródek – cena

  W przypadku zabiegu na drugi podbródek cena zależy od wybranego sposobu jego likwidacji, a także od konkretnego gabinetu. Kwoty mogą się od siebie znacząco różnić.
 • Liposukcja ultradźwiękowa: 3 000–10 000 zł
 • Liposukcja klasyczna (odsysanie tłuszczu z podbródka): 1 500–6 500 zł
 • Liposukcja laserowa: 2 000–8 000 zł
 • Jak usunąć drugi podbródek – który sposób jest najlepszy?

  Wybór najlepszego sposobu na likwidację drugiego podbródka zależy od ciebie. Opinie o zabiegach są bardzo pozytywne, a nowoczesne metody umożliwiają zminimalizowanie wszelkich skutków ubocznych. Ich wadą jest niestety wysoka cena, dlatego nie każdy budżet będzie w stanie je udźwignąć.
  Domowe sposoby, takie jak masaże, ćwiczenia i kosmetyki, a także profilaktyka również mogą przynieść dobre efekty, jednak muszą być stosowane regularnie. Potrzeba też czasu i cierpliwości, żeby zauważyć pierwsze rezultaty. Jedno jest pewne – nie musisz godzić się na swoje defekty estetyczne i zawsze możesz zrobić coś, by wyglądać i czuć się lepiej.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Natalia Dymarczyk
  Natalia Dymarczyk

  Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym