Data modyfikacji:

Laminacja brwi w domu krok po kroku

Brwi są dla oczu niczym rama dla obrazu. Mogą pięknie podkreślać spojrzenie lub wręcz przeciwnie, wpływać na jego niekorzyść. Zabiegi, takie jak laminacja brwi, mają na celu uwydatnienie włosków i zaoszczędzenie czasu na codziennym makijażu. Dowiedz się, jak wykonać laminowanie brwi w domu!
laminacja brwi

Laminowanie brwi – sekret pięknego spojrzenia!

Cienkie i ledwo zauważalne brwi dawno odeszły już do lamusa. Od wielu lat zauważalna jest moda na wyraziste, wręcz krzaczaste brwi, które kobiety z dumą stylizują i podkreślają. Naszym zdaniem – trafiony trend! Gęste brwi paradoksalnie dodają twarzy dziewczęcego wyrazu i wspaniale akcentują spojrzenie.

Aby brwi były prawdziwą ozdobą twarzy, powinny być zadbane – lśniące, zdrowe, dobrze ułożone. Co zrobić, jeśli pomimo wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych włoski nie prezentują się dobrze? Laminowanie brwi to jeden z zabiegów, które pozwalają wydobyć z włosków maksymalny potencjał. Jeśli dotychczas go nie próbowałaś, czas to zmienić!

Czym jest laminacja brwi?

Z pewnością słyszałaś o popularnym zabiegu laminowania włosów. Jednak czym jest laminacja brwi? Co kryje się za tą tajemniczą nazwą? Laminacja brwi to prosty zabieg, dzięki któremu włoski zyskują objętość, a ich ułożenie jest utrwalone. Efekt można porównać do tego, który uzyskujesz za pomocą żelu lub pomady do brwi – z tą różnicą, że laminacja brwi zapewnia efekt do sześciu tygodni. Zabieg laminowania brwi można wykonać w wielu salonach kosmetycznych. Jego cena to około 200 zł. Aby nieco zaoszczędzić, laminowanie brwi możesz wykonać w domu. Wystarczy kilka produktów.

Laminowanie brwi – dla kogo?

Z zabiegu laminacji brwi może skorzystać niemal każdy. To propozycja dla posiadaczek gęstych, rzadkich, jasnych i ciemnych włosków. Zabieg można powtarzać wielokrotnie; wykonywany w prawidłowy sposób, nie wiąże się ze skutkami ubocznymi.

Jakie efekty przynosi laminowanie brwi?

Rezultat laminowania brwi zauważalny jest już po pierwszym zabiegu. Włoski są idealnie ułożone, grubsze i bardziej lśniące. Jeśli przed laminowaniem brwi wykonasz hennowanie, nie będzie ci potrzebna kredka lub pomada. Laminowanie brwi to czysta wygoda!

Laminowanie brwi w domu – co jest potrzebne?

Zapewne nieraz spotkałaś się z metodami, takimi jak laminowanie brwi na mydło. To świetny sposób, jednak nie gwarantuje trwałego efektu. Jeśli chcesz, by twoje brwi były gęstsze i perfekcyjnie ułożone nawet przez półtora miesiąca, kup kompletny zestaw do laminacji.

Jakie akcesoria powinien zawierać zestaw? Podstawa to specjalny klej do włosków. W komplecie musi znaleźć się także produkt rozpulchniający włoski, kosmetyk utrwalający, odtłuszczacz, spiralka oraz specjalne patyczki do aplikacji produktów. Zaletą kompletów do domowego laminowania brwi jest to, że starczają nawet na kilka zastosowań.

Zabieg laminowania brwi w domu nie jest skomplikowany. Wystarczy kilka minut, aby móc cieszyć się idealną oprawą oczu nawet do sześć tygodni!

Laminacja brwi krok po kroku

Jak przeprowadzić laminację brwi w domu? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i ciesz się perfekcyjnymi brwiami, również bez makijażu.
 1. Sięgnij po odtłuszczacz (cleaner) i dokładnie oczyść okolice brwi oraz same włoski.
 2. Wyczesz włoski za pomocą spiralki i ułóż je w pożądany sposób. Następnie pokryj brwi klejem do stylizacji.
 3. Nałóż na brwi aktywator, czyli produkt, który rozchyla łuski włosków. Zabezpiecz brwi za pomocą kawałka folii spożywczej, która przyspieszy działanie preparatu.
 4. Po 10 minutach usuń aktywator za pomocą patyczka. Nanieś na brwi produkt utrwalający. Ponownie zabezpiecz włoski folią.
 5. Po 10 minutach usuń patyczkiem utrwalacz.
Po zabiegu laminowania brwi, możesz je przyciąć lub wyregulować. Nie stosuj henny, ponieważ może wejść ona w niekorzystną interakcję z produktami laminującymi. Jeśli chcesz przyciemnić włoski, zrób to dzień przed zabiegiem laminowania.

Laminacja brwi w domu – środki bezpieczeństwa

Laminowanie brwi to nieskomplikowany zabieg. Mimo to pamiętaj, że należy wykonywać go zgodnie z zasadami.
 • Poszczególne etapy laminowania wykonuj w określonym porządku.
 • Nie przetrzymuj aktywatora i utrwalacza na brwiach. Może grozić to silnym podrażnieniem skóry, a nawet wypadaniem włosków.
 • Zabieg wykonuj starannie i powoli; uważaj, aby żaden z produktów nie dostał się do oczu.
 • Kupuj dobrze oceniane, renomowane kosmetyki do laminacji brwi. Dobrą metodą okaże się sprawdzenie opinii internautek o danych produktach.

Jak dbać o brwi po laminacji?

 • Przez 12 godzin po laminowaniu brwi, nie myj ich oraz nie maluj. To bardzo ważne, jeśli chcesz cieszyć się długotrwałym efektem zabiegu.
 • Stosuj olejki roślinne lub odżywki do brwi, które wzmocnią je po zabiegu laminacji.
 • Oszczędnie stosuj pomady, kredki i cienie do brwi – często wykonywany makijaż może skrócić trwałość laminowania.

Laminowanie brwi – przeciwwskazania do zabiegu

Niestety, nie każdy może zdecydować się na laminowanie brwi w domu. Dotyczy to głównie osób, które w okolicach brwi mają trądzik lub świeże rany. Przeciwwskazaniem jest także atopowe zapalenie skóry oraz alergia na którykolwiek ze składników kosmetyków do laminacji.

Laminacji brwi nie należy łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak peelingi kwasowe. Nie wykonuj jej w trakcie kuracji retinolem.

Laminowanie brwi w domu – zrób to sama

Laminacja brwi to recepta na gęstsze i bardziej lśniące brwi nawet do sześciu tygodni. Nie musisz wydawać pieniędzy na usługi kosmetyczki; wystarczy dobry zestaw kosmetyków, a laminację wykonasz zupełnie samodzielnie.