Data publikacji:

Jak suszyć włosy z dyfuzorem – jak używać suszarki z dyfuzorem?

Kupiłaś właśnie suszarkę z dyfuzorem, ale nie wiesz, jak jej używać? Przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym znajdziesz instrukcję, jak krok po kroku wykorzystać maksimum możliwości twojego nowego sprzętu i nie tylko.

suszarka z dyfuzorem

Suszarka z dyfuzorem – a co to takiego?

Zanim podpowiemy ci, jak suszyć włosy suszarką z dyfuzorem, warto najpierw sprawdzić, czym tak naprawdę jest to urządzenie. Jak się okazuje – tego typu modele nie różnią się znacząco od standardowego sprzętu do suszenia. Wyjątkiem jest dodatek specjalnej nasadki do stylizacji, dzięki której możesz dodać włosom objętości i sprawić, że będą pięknie unosić się tuż u nasady.

Co ciekawe, dyfuzor dyfuzorowi nierówny. Na rynku znajdziesz suszarki z nakładkami o różnych kształtach, które sprawdzą się w przypadku określonego typu włosów. Najpopularniejsze są modele z długimi końcówkami, które są polecane do stylizacji długich i prosty pasm oraz ich krótkie odpowiedniki, dzięki którym możesz nadać objętości swoim lokom.

Jak suszyć włosy dyfuzorem?

Jak się okazuje – sposób, w jaki należy suszyć włosy dyfuzorem, znacząco różni się od metody używania zwykłej suszarki. O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem stylizacji? Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie jej już pod prysznicem, stosując na przykład szampon do włosów kręconych czy wygładzającą odżywkę. Dzięki temu ułożenie fryzury będzie jeszcze łatwiejsze.

Po umyciu głowy odczekaj przynajmniej kilkanaście minut i daj pasmom odrobinę wyschnąć. Nie zapomnij także spryskać włosów odpowiednim kosmetykiem na całej długości. Najlepiej sięgać po formuły, które ochronią kosmyki przed uszkodzeniem pod wpływem działania wysokiej temperatury.

  • Możesz pochylić głowę do przodu lub po prostu stanąć prosto przed lustrem.
  • Po kolei chwytaj rozdzielone i rozczesane pasma, a następnie przyłóż do nich suszarkę z dyfuzorem jeszcze przed jej włączeniem!
  • Po włączeniu odczekaj chwilę, trzymając urządzenie nieruchomo.
  • Stopniowo zwiększaj nawiew i poczekaj, aż kosmyk będzie suchy.
  • Na zakończenie włącz na chwilę zimny podmuch, a później wyłącz suszarkę.

Powtarzaj wszystkie kroki do momentu, aż fryzura będzie sucha. Zadbaj o to, aby czas stylizacji każdej partii włosów nie przekraczał maksymalnie 3 minut. Na zakończenie utrwal pasma i gotowe!

Polecane suszarki z dyfuzorem

Wiesz już, czym jest suszarka z dyfuzorem i jak jej używać. Czas sprawdzić, które urządzenie będzie najlepszym wyborem! Poniżej znajdziesz kilka polecanych modeli, które sprawdzą się w stylizacji i krótkich, i długich włosów.

Suszarka Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 to model z dyfuzorem wyposażony w funkcję ThermoProtect, która chroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Dodatkowo producent wzbogacił ją także o zimny nawiew, pielęgnację jonową i obowiązkową 14-milimetrową nasadkę, dzięki której możesz zwiększyć objętość swojej fryzury.

Suszarka Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00 ma zimny nawiew, nasadkę z końcówkami o długości 11 milimetrów oraz pielęgnację jonową. Nie zabrakło również dodatkowego nadmuchu TurboBoos oraz funkcji ThermoProtect To dzięki niej możesz jeszcze szybciej i bezpieczniej wysuszyć fryzurę. Urządzenie ma aż 6 ustawień szybkości i temperatury oraz dyfuzor, który nie tylko stylizuje, ale także delikatnie masuje głowę.
Suszarka Dyson Supersonic to nowoczesne urządzenie do stylizacji włosów, które zachwyca nie tylko ciekawym designem. Popularny model ma funkcję inteligentnej kontroli temperatury, 3 ustawienia szybkości oraz 4 rodzaje suszenia. Oprócz dyfuzora producent dodał do suszarki końcówkę do wygładzania i koncentrator do stylizacji.

Autorka: Katarzyna Wendzonka