Data publikacji:

Depilator na dyski ceramiczne: jak działa?

Dzięki depilatorowi możesz cieszyć się idealnie gładką skórą nawet przez kilka tygodni. Właśnie dlatego te urządzenia goszczą w łazienkach tysięcy kobiet, stanowiąc alternatywę dla maszynek jednorazowych. Jednak na jaki model się zdecydować: wybrać depilator na dyski ceramiczne, a może na pęsety? Czym różni się działanie obu urządzeń? Sprawdź!
depilator dyski ceramiczne
A gdyby tak móc zapomnieć o depilacji nawet na kilka tygodni? Istnieje sposób na to, by spełnić marzenie niejednej kobiety. Jest nim depilator – popularne urządzenie do domowego użytku, które błyskawicznie rozprawia się z włoskami. Zanim jednak go kupisz, dowiedz się nieco o jego działaniu i tego, jaki rodzaj technologii – dyski czy pęsety – sprawdzi się najlepiej.

Depilator – mały przyjaciel kobiety

Depilatory to niewielkie urządzenia, które na rynku można spotkać już od kilkudziesięciu lat. Wyglądem przypominają golarki elektryczne, jednak zasada ich działania jest zgoła inna. Depilatory nie ścinają włosków, a wyrywają je z cebulkami, opóźniając ich odrost nawet do trzech tygodni. Dobrej jakości depilator to znakomita alternatywa dla innych metod domowej depilacji, takich jak maszynka do golenia czy plastry z woskiem. Owszem – koszt zakupu urządzenia jest wyższy, jednak porównując go do cen zużywanych w dłuższych okresach jednorazowych akcesoriów, depilator okazuje się korzystniejszym rozwiązaniem.

Jaki rodzaj depilatora wybrać?

Na przestrzeni lat depilatory doczekały się dziesiątek odmian. Na rynku znajdziesz urządzenia, które oferują szereg bardzo ciekawych funkcji, takich jak chociażby chłodzenie skóry w trakcie depilacji. Jednym z najważniejszych detali, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu depilatora, jest rodzaj jego głowicy. To ona bowiem będzie decydowała o komforcie depilacji i efektach zabiegu. Na rynku znajdziesz dwa rodzaje depilatorów: z pęsetami i dyskami. Który z nich okażą się lepszym rozwiązaniem?

Depilator – dyski a pęsety

Przyjrzyjmy się dwóm odmianom depilatora, aby sprawdzić, jak przebiega wyrywanie włosków z ich użyciem.
  • Depilator z pęsetami, jak sama nazwa wskazuje, w głowicy posiada wiele malutkich pęset, które wyrywają włoski podczas pracy urządzenia. Głowica szybko się obraca, dlatego pęsety mogą wyrywać większą ilość włosów w krótkim czasie.
  • Depilator na dyski może wydawać się urządzeniem podobnym, jednak działa inaczej niż ten wykorzystujący pęsety. I w tym wypadku dochodzi do obracania głowicy i rytmicznego zaciskania małych dysków. Różnica polega na powierzchni, którą jest w stanie objąć mechanizm depilatora. Depilator z pęsetami najskuteczniej wyrywa pojedyncze i krótkie włoski, z kolei dyski pozwalają usuwać nawet te dłuższe oraz grubsze, i to po kilka sztuk naraz!
Depilator na dyski okaże się więc dobrym rozwiązaniem dla pań, które oczekują szybkich i dokładnych efektów depilacji. Urządzenie nadaje się do stosowania nawet na bardzo owłosionych partiach ciała.

Wybieramy dobry depilator – dyski ceramiczne czy metalowe?

Warto wiedzieć, że dyski w depilatorze mogą być wykonane z metalu lub ceramiki. Sam surowiec nie wpływa na skuteczność ich działania, jednak może mieć znaczenie dla osób borykających się z alergiami kontaktowymi. Zauważono, że depilatory z dyskami metalowymi mogą powodować reakcje uczuleniowe. Depilator na dyski ceramiczne jest natomiast nie tylko skuteczny, ale i delikatniejszy dla skóry.

Jak używać depilatora z dyskami ceramicznymi?

Jeśli do tej pory nie usuwałaś owłosienia depilatorem, powinnaś dowiedzieć się, jak robić to prawidłowo. Odpowiednia technika zminimalizuje bolesność zabiegu oraz pozwoli uzyskać satysfakcjonujące efekt w najkrótszym czasie.
  • Okolicę, którą chcesz wydepilować, dokładnie umyj. Kąpiel w ciepłej wodzie zmiękczy skórę oraz włoski, co ułatwi ich usuwanie. Będzie ono również znacznie mniej bolesne. Następnie zastosuj gruboziarnisty peeling, który usunie resztki naskórka.
  • Po kąpieli nie nanoś na depilowaną okolicę żadnych kosmetyków. Balsamy i kremy natłuszczą włoski, przez co dyski depilatora nie będą mogły skutecznie ich chwytać. Aby usprawnić zabieg, skórę oraz włoski możesz pokryć cienką warstwą talku.
  • Uruchom depilator. Włoski staraj się usuwać z kierunkiem ich wzrostu, przesuwając głowicę urządzenia bardzo powoli po powierzchni skóry. Unikaj kilkukrotnego przesuwania depilatora po tej samej okolicy; w przeciwnym wypadku zostanie podrażniona.
  • Po zakończonym zabiegu depilacji, nanieś na skórę kosmetyk łagodzący, na przykład delikatną oliwkę. Nigdy nie dezynfekuj świeżo wydepilowanej skóry – jeśli regularnie czyścisz swój depilator, nie jest to konieczne. Poza tym kontakt podrażnionej skóry z wodą utlenioną skończy się trudnym do zniesienia pieczeniem.
  • Pozwól wydepilowanej skórze odpocząć. Załóż luźne, nieprzylegające do ciała ubrania. Unikaj opalania podrażnianej skóry, a jeśli odczuwasz ból i dyskomfort, schłodź ją za pomocą zimnego kompresu.

Depilator z dyskami ceramicznymi. Efekty zabiegu

Depilator z dyskami ceramicznymi pozwala usunąć nawet dużą ilość długich włosków w stosunkowo krótkim czasie. Jest to urządzenie bardzo precyzyjne – skóra natychmiast po wykonanym zabiegu jest jedwabiście gładka. Na uwagę zasługuje trwałość efektu depilacji – sprzęt z dyskami ceramicznymi gwarantuje wolność od włosków nawet przez 2-3 tygodnie.

Wybierz depilator z dyskami ceramicznymi i ciesz się gładką skórą! Dobry depilator z dyskami ceramicznymi posłuży ci przez długie lata, utrzymując skórę ciała w nienagannej gładkości. Spróbuj zamienić zwykłą maszynkę na ten niepozorny gadżet i przekonaj się sama, dlaczego depilator z dyskami ceramicznymi cieszy się tak wielkim uznaniem wśród kobiet!
Autorka: Joanna Stanuch