Data publikacji:

Czy na bieganie i zawody fitness można stawiać zakłady?

Zakłady bukmacherskie to jedna z najpopularniejszych gier o charakterze hazardowym w naszym kraju. Szacuje się, że przynajmniej raz w życiu z usług legalnego bukmachera skorzystało od 5 do 13% dorosłych Polaków. W ofercie operatorów znaleźć można zakłady na przeróżne dyscypliny sportu, także te – wydawałoby się – mniej popularne.

fitness

Jak wskazują statystyki, z usług legalnych bukmacherów korzystają przede wszystkim mężczyźni w wieku 19-34 lata, wykształceni i z dużych miast. Dla części z nich obstawianie kuponów to po prostu rozrywka i sposób na spędzenie wolnego czasu. Dla innych – metoda na poprawienie budżetu, a jeszcze inni poprzez typowanie wyników wspierają drużyny, którym kibicują.

W ofercie legalnych bukmacherów znaleźć można zakłady na przeróżne dyscypliny sportu, zarówno te najbardziej popularne, jak piłka nożna, boks czy koszykówka, ale również mniej rozpowszechnione. Jednak czy fani bez problemu obstawią np. wyniki imprez biegowych albo zawodów fitness? Sprawdzamy!

Zakłady na bieganie u legalnych bukmacherów

Jeśli chodzi o bieganie, to zakłady na tę dyscyplinę, w wydaniu zawodowym, znaleźć można bez problemu właściwie u każdego legalnego bukmachera w naszym kraju. Fortuna, Noblebet czy Betway – zarówno w sezonie letnim, gdy imprezy odbywają się na stadionach, jak i w zimowym, gdy lekkoatleci mierzą się w halach, oferta zakładów na biegi u tych bukmacherów jest naprawdę szeroka. Typować tam można wyniki w biegach sprinterskich, średnio- i długodystansowych, sztafet, a także maratonów odbywających się w ramach mistrzostw poszczególnych krajów, mistrzostw Europy, świata, a także największych lekkoatletycznych mityngów.

Jeśli chodzi o szczegóły, to najczęściej spotykanym zakładem na biegi jest ten dotyczący po prostu zwycięzcy danego wyścigu. Czasem bukmacherzy udostępniają również zakłady head to head (H2H), w których typuje się, który zawodnik ze wskazanej pary zajmie w biegu lepsze miejsce. Bukmacherską „wisienką na torcie” są jeszcze zakłady specjalne na biegi – można w nich obstawiać, czy na danym dystansie padnie rekord świata, ile będzie wynosił albo czy któraś ze sztafet zgubi w biegu pałeczkę.

Promocje i bonusy na biegi u legalnych bukmacherów

Warto pamiętać, że typując wyniki biegania u legalnych bukmacherów można korzystać z przeróżnych bonusów i ofert specjalnych. Każdy bukmacher z licencją ministerstwa finansów ma dla swoich nowych klientów tzw. bonus powitalny, czyli premię, którą następnie przeznacza się na typowanie zakładów wzajemnych. Z rankingu bonusów na start znajdującego się na stronie LEGALSPORT wynika, że najwyższy bonus powitalny na rynku ma obecnie firma TOTALbet – po rejestracji z kodem bonusowym można tam bowiem zgarnąć nawet… 5050 zł na granie!

Bardzo ciekawą opcją dostępną u wielu legalnych bukmacherów są zakłady bez ryzyka – polegają one na tym, że operator ubezpiecza kupon postawiony przez gracza, zwracając mu jego stawkę w razie niepowodzenia. Na rynku wyróżnia się m.in. zakład bez ryzyka do kwoty 234 zł oferowany przez STS (wraz z freebetem 25 zł za promocyjny kod legalsport) oraz 550 zł zakładu bez ryzyka od bukmachera Betclic.

To oczywiście tylko kilka przykładów promocji bukmacherskich dla graczy typujących bieganie. Dużą popularnością cieszy się gra bez podatku, bonus bez depozytu, a także freebet (darmowy zakład).

Fitness u legalnych bukmacherów? Może kiedyś…

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku zawodów fitness. Jest to dyscyplina typowo kobieca, łagodniejsza odmiana kulturystyki, w której ocenia się umięśnione, wyrzeźbione, ale wciąż kobiece sylwetki. Jurorzy oceniają mięśnie, figurę, symetrię ciała, ale również wdzięk, urodę i fryzurę zawodniczek. Nie jest to więc typowa dyscyplina sportowa, w której liczy się tylko to, co może wytrenować człowiek – ocenie podlegają bowiem także subiektywne czynniki wpływające na zdrowie. Na razie zakładów wzajemnych na fitness próżno szukać w ofercie polskich legalnych bukmacherów, ale kto wie – może jeśli dyscyplina ta będzie się rozwijać, stanie się nieco bardziej popularna i powszechna, to zwróci na siebie uwagę również licencjonowanych bukmacherów…

Każdy z bukmacherów prezentowany w artykule to legalna firma bukmacherska, posiadająca odpowiednie zezwolenia Ministra Finansów RP. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji polskiego Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może prowadzić do uzależnień - dlatego obstawiaj rozważnie.

Autor: Jarosław Zalewski / Legalsport.pl