Data modyfikacji:

Lekarze przepraszają przemysł cukierniczy! "Byliśmy w błędzie!"

Autor: Paulina

Przez lata organizacje działające na rzecz promocji zdrowia i krzewiące kulturę wellness głośno krytykowały przemysł cukierniczy. Teraz ich znany wszystkim slogan: BIAŁA ŚMIERĆ, został zmiażdżony i zmieszany z błotem.

Najnowsze badania pokazują, że to nie cukier jest odpowiedzialny za przyrost tkanki tłuszczowej i nękające nasz organizm choroby! Białe kryształki miały do tej pory być odpowiedzialne za zachodzące w ciele człowieka druzgocące zmiany biochemiczne. Co więc jest przyczyną plagi otyłości? Stosowane przez producentów tłuszcze utwardzane? Węglowodany proste? Odpowiedź brzmi: WODA! Okazuje się, że picie wody w dużych ilościach blokuje działanie niezwykle istotnego białka β-3-supraproteinowego, uniemożliwiającego wiązanie cukrów i odżywianie nimi komórek lipidowych. Sweet Lily, jak pieszczotliwie nazywają je odkrywcy, jest niezwykle delikatnym związkiem. W jaki sposób szkodzi mu wypijana przez nas woda? Winowajcą jest wodór, który zaburza równowagę jonową białka i prowadzi do uszkodzenia, a nawet rozpadu wiązań chemicznych β-3-supraproteiny.

Przedstawiciele WHO wystąpili z oficjalnym komunikatem do rynku cukierniczego, w którym przepraszają i przyznają się do błędu. Obecnie reprezentanci obu środowisk tworzą specjalną komisję. Jej zadaniem będzie wybrnięcie z tego impasu.

[fullwidth style="parallax" fullwidth="yes" background_color="" background_image="/wp-content/uploads/2015/11/cukier-erytrol.jpg" background_repeat="no-repeat" background_position="left top" mesh_overlay="yes" border_width="1px" border_color="" padding_top="20" padding_bottom="20" padding_left="20" padding_right="20" text_align="center" text_color=""]

PRIMA APRILIS!

A jak jest naprawdę? Cukry proste, w szczególności cukier rafinowany, powodują szybkie podniesienie poziomu glukozy we krwi. Odpowiedzią na to jest gwałtowny wyrzut insuliny do krwiobiegu. Hormon ma za zadanie transportować glukozę do komórek, a tym samym przywracać jej optymalne stężenie w organizmie człowieka. Tempo tego procesu powoduje, że szybciej odczuwamy głód. W konsekwencji dostarczamy kolejną dawkę glukozy, wywołując nowy wyrzut. Im częstsze emisje, tym wyższa insulinooporność. Za nią idą niekorzystne zmiany metaboliczne, a w konsekwencji szybszy przyrost tkanki tłuszczowej. 

[/fullwidth]

Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2022-12-28
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na temat bezpiecznego zestawiania żywności z przyjmowanymi farmaceutykami jest niezbędna, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji zdrowotnych. Sprawdź, jakie reakcje zachodzą między grejpfrutem a lekami, jakie stosujesz.
materace

Materac zdrowotny dla osób z problemami kręgosłupa. Jaki wybrać?

2021-09-01
Dzięki specjalistycznemu materacowi nie tylko zadbasz o kondycję swojego kręgosłupa, ale w końcu będziesz wypoczęty i pełen siły. Sprawdź!
żeń-szeń właściwości

Żeń-szeń. Właściwości i przeciwwskazania

2019-09-09
Poprawia pamięć, łagodzi stres, a do tego może być stosowany jako naturalny lek na obniżone libido… Mowa oczywiście o żeń-szeniu, którego cenne właściwości doceniono już tysiące lat temu. W ostatniej dekadzie ta azjatycka roślina zdobyła ogromną popularność w Polsce. Sprawdź, czym jest żeń-szeń, jakie są przeciwwskazania do jego przyjmowania i jak działa.
cholesterol jak obniżyć

Cholesterol - jak obniżyć? Domowe sposoby i dieta

2019-09-03
Zdrowa dieta to podstawa leczenia wysokiego poziomu cholesterolu we krwi, ale co to tak naprawdę znaczy „zdrowa”? Chcesz wiedzieć co jeść mając wysoki cholesterol i jak obniżyć cholesterol bez leków? Przeczytaj.
dynia

Pestki z dyni - dlaczego warto je jeść? Wartości odżywcze pestek z dyni

2019-08-27
Pestki dyni są niewielkie, ale zawierają mnóstwo wartościowych właściwości odżywczych. Ich działanie może być niezwykle pomocne, dowiedz się więcej!
uśmiech

Ranking wybielających past do zębów

2019-08-26
Aby zęby prezentowały się idealnie w szerokim uśmiechu, muszą być białe. Sprawdź nasz ranking past wybielających, które pomogą ci odzyskać biel uśmiechu.