Data publikacji:

Rzęsy objętościowe - co trzeba wiedzieć?

Marzysz o zniewalającym spojrzeniu? Chcesz dowiedzieć się więcej o rzęsach objętościowych? Dobrze trafiłaś. W tym artykule przedstawimy zalety rzęs objętościowych i pomocne wskazówki, jak o nie dbać.

rzęsy objętosciowe

Przeczytaj również: Rzęsy do przedłużania – dla kogo? Jak o nie dbać?

Rzęsy objętościowe - najważniejsze informacje

  1. Rzęsy objętościowe – co to jest?
  2. Objętościowe rzęsy – zalety
  3. Czym różnią się rzęsy objętościowe od klasycznych?
  4. Rzęsy objętościowe – jak dbać?
  5. Jak ściągnąć rzęsy objętościowe w domu?

Rzęsy objętościowe – co to jest?

Wśród kobiet coraz popularniejszym trendem są rzęsy objętościowe. Nic dziwnego – to sposób doklejania rzęs, dzięki któremu uzyskasz pełne głębi spojrzenie i podkreślisz swoje oczy. Jednak czym są rzęsy objętościowe? Ten sposób zagęszczania rzęs polega na nakładaniu kilku rzęs syntetycznych na jedną, odseparowaną rzęsę naturalną.

Podczas zabiegu wykorzystywane są niezwykle cienkie rzęsy, dzięki czemu możesz uzyskać efekt naturalny lub w stylu glamour. Możesz wybierać spośród przedłużania 2D (dwie rzęsy są przyklejane na rzęsę naturalną) lub 3D (trzy rzęsy są przyklejane na jedną rzęs naturalną).

Objętościowe rzęsy – zalety

Rzęsy objętościowe to naprawdę świetny sposób na to, żeby podkreślić spojrzenie. Ta metoda zagęszczania rzęs spotkała się z dużym uznaniem urodomaniaczek, ponieważ zapewnia naturalny efekt. Rzęsy objętościowe są jasne, puszyste i miękkie, dlatego delikatnie wypełniają linię rzęs. To sposób na pięknie spojrzenie dla kobiet, które naturalnie nie mogą cieszyć się zbyt gęstymi rzęsami.

Czym różnią się rzęsy objętościowe od klasycznych?

Wiele kobiet zastanawia, czym różnią się rzęsy objętościowe od klasycznego zagęszczenia rzęs. Przede wszystkim ten zabieg w niczym nie przypomina kępkowego zagęszczania, w którym pasek rzęs jest przyklejony do pęku naturalnych rzęs. Pamiętaj, że taki rodzaj zagęszczania może być szkodliwy i spowodować trwałe ubytki rzęs.
Dodatkowo rzęsy klasyczne są dużo cięższe niż rzęsy objętościowe. Jedna kępka rzęs klasycznych może ważyć więcej niż jedna kępka rzęs objętościowych 3D. Oprócz tego podczas zabiegu klasycznego zagęszczania rzęs kosmetyczka zużyje więcej kleju, więc w efekcie będziesz czuć ciężar rzęs na powiekach. Zamiast tego lepiej zdecydować się na rzęsy objętościowe, które dbają o twoje piękne i naturalne spojrzenie.

Rzęsy objętościowe – jak dbać?

Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi rzęsami przez długi czas, musisz wiedzieć, jak odpowiednio je pielęgnować. Przede wszystkim przez pierwsze 48 godzin po zabiegu nie przemywaj oczu wodą. Kontakt rzęs z wodą może znacznie osłabić klej, przez co pojedyncze kępki rzęs mogą zacząć wypadać. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu nie korzystaj również z sauny lub basenu.

Ważne: podczas noszenia rzęs objętościowych nie zaleca się używania maskary. Wiele tuszów do rzęs zawiera olejki, które mogą naruszyć klej stosowany do aplikowania rzęs. Jeśli chcesz używać tuszu do rzęs, pamiętaj o tym, aby sięgać po produkty pozbawione olejów. Ta sama zasada dotyczy kosmetyków do zmywania makijażu. Używaj produktów na bazie wody, które nie naruszają rzęs objętościowych.

Jak ściągnąć rzęsy objętościowe w domu?

Nie wiesz, jak zdjąć rzęsy objętościowe? Prawda jest taka, że jedyny zalecany sposób ściągania rzęs objętościowych to wykonanie tego przez doświadczoną kosmetyczkę. Nieumiejętne ściągnięcie rzęs objętościowych może skończyć się także trwałym uszkodzeniem rzęs naturalnych.

Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, jak ściągnąć rzęsy objętościowe w domu, najlepiej użyć do tego produktów na bazie oleju. W tym celu możesz wykorzystać również oliwkę dla dzieci lub oliwę z oliwek. Wystarczy, że nasączysz nią wacik i delikatnie przyłożysz do linii rzęs. Po kilku chwilach rzęsy objętościowe powinny odkleić się od twoich rzęs naturalnych.
Autorka: Patrycja Hendzel