Data modyfikacji:

Co robić, by nie nudzić się w trakcie treningu?

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Dziesiątki kilometrów przebiegniętych spokojnym, miarowym tempem lub godzina spędzona na rowerku treningowym to chwile tylko dla Ciebie. Na ćwiczenia poświęcasz parę godzin w tygodniu - warto ten czas jakoś zagospodarować! Zobacz nasze sposoby na to, by trening już nigdy nie był żmudny.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij  w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

1. Słuchaj audiobooka

Biegasz długie dystanse? Oprócz energetycznych piosenek wgraj na swojego smartfona również audiobooki. Czas upłynie Ci dużo szybciej, a trening będzie przyjemny. Duży wybór audiobooków znajdziesz TUTAJ.

2. Ucz się słówek!

Chcesz w stu procentach wykorzystać czas treningu? Skorzystaj z aplikacji na telefon, które umożliwiają powtórkę słówek z języka obcego.

3. Zainwestuj w orbitrek

Jeśli lubisz spędzać wieczory przed telewizorem, warto zainwestować w orbitrek. Taki sprzęt jest tańszy i mniejszy niż bieżnia, a również pomaga w kształtowaniu sylwetki.

4. Wybieraj nowe trasy biegowe

Masz swoje ulubione trasy na trzy, pięć i dziesięć kilometrów? Zrezygnuj z nich na dwa tygodnie. Możesz na własną rękę poszukać nowych tras albo sprawdzić jakie miejsca polecają inni biegacze z Twojej okolicy (na przykład na forach internetowych).

5. Biegaj w towarzystwie

Zabierz na trening chłopaka lub przyjaciółkę. Najwygodniej będzie, jeśli Twój treningowy partner będzie miał poziom kondycji zbliżony do Twojego. Spokojny bieg powinien mieć tempo umożliwiające swobodną konwersację. Możesz również wziąć ze sobą... psa! Pamiętaj o tym, by przed przebieżkami skonsultować się z weterynarzem.

6. Zawody i wyjazdy

Zapisz się na zawody biegowe. Nie musisz od razu wygrywać złotego medalu. Adrenalina podczas takiego wydarzeniu jest dużo większa niż podczas zwykłego, codziennego treningu. Kiedy masz więcej czasu (na przykład w weekend) wybierz się za miasto na dłuższy trening, na przykład do najbliższego parku krajobrazowego.

biustonosze sportowe dla dużego biustu

Biustonosze sportowe do dużego biustu

2020-05-24
Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
jak się ubrać do groty solnej?

Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

2020-05-07
Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-05-06
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
rowery do ćwiczeń

Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

2020-04-13
Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.
Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

2020-03-16
Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!
Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

2020-03-11
Wydaje Ci się, że trening z kettlebellem wspomaga jedynie budowę siły mięśni ramion? Porzuć to przekonanie i sama zacznij trenować z odważnikiem w kształcie kuli z uchwytem, aby harmonijnie wymodelować całą sylwetkę. Prezentujemy 5 ćwiczeń z kettlebellem.