Data modyfikacji:

Najczęstsze problemy z paznokciami

Autor: Renata Zielezinska

Czasem poza odpowiednio dobranymi kosmetykami do pielęgnacji potrzebne są także suplementy, które wzmocnią włosy od cebulek, aż po same końce.

Zdrowe paznokcie charakteryzują się gładką i lśniącą powierzchnią o delikatnie różowym zabarwieniu. Jednak często pod wpływem długotrwałego stresu, nieodpowiedniej pielęgnacji czy jako następstwo spożywania leków lub objaw choroby ich kondycja ulega pogorszeniu. Wówczas należy skonsultować się z lekarzem.

Długotrwałe moczenie paznokci w wodzie oraz środkach chemicznych prowadzi do uszkodzeń paznokci, które może objawiać się złuszczaniem, pękaniem czy ich zwiększoną łamliwością. Niektóre osoby mają także uczulenie na składniki używane do stylizacji paznokci.

W przypadku pogorszenia stanu paznokci lub problemów z paznokciami, po konsultacjach z lekarzem, warto wybrać suplement diety, który wzmocni i poprawi ich kondycję. Może to być na przykład jeden z poniższych suplementów diety:

1. Phyto Phytophanere Capsules Kapsułki wzmacniające włosy i paznokcie

2. Solgar Formuła Włosy Skóra Paznokcie 60 tabl.

3. Skrzypovita włosy, skóra, paznokcie 80 kapsułek

4. Swanson Włosy skóra paznokcie

A może Wy macie sprawdzone patenty na wzmocnienie paznokci i poprawienie ich kondycji?

Krem do twarzy  UV

Krem z filtrem UV do twarzy. Jaki kupić?

2023-06-17
Szkodliwość promieni słonecznych to problem powszechnie znany, dlatego krem z filtrem UV to must have każdej kosmetyczki. Zdaniem specjalistów kosmetyk tego typu należy aplikować na twarz przez cały rok, a nie wyłącznie podczas wakacyjnych miesięcy. Z podwyższonym indeksem UV możemy mieć do czynienia nawet w grudniu lub styczniu. Z tego powodu tak ważny jest zakup kremu z filtrem UV, który najlepiej wpisze się w potrzeby naszej skóry. Nie wiesz, na jaki kosmetyk się zdecydować? Sprawdź nasze propozycje i zadbaj o codzienną ochronę przed słońcem.
serum

Wybieramy serum do twarzy – ranking najlepszych kosmetyków

2021-08-05
Serum uważane jest za kosmetyk bardziej treściwy niż krem, dlatego wiele osób ma wobec niego wysokie oczekiwania. Sprawdź nasz ranking!
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
kwas migdałowy

Kwas migdałowy – efekty, działanie, polecane kosmetyki

2020-10-18
Trądzik, ziemista cera, nadmierne przetłuszczanie? Na te problemy może pomóc ci kwas migdałowy – efekty jego stosowania są naprawdę zdumiewające. Sprawdź!
peeling do ust

Jak zrobić domowy peeling do ust?

2019-10-01
Aby cieszyć się gładkimi i pełnymi ustami, dołącz do swojej pielęgnacji domowy peeling do ust. Efekt może cię zaskoczyć. Sprawdź!
kobieta biorąca kąpiel

Wrastające włoski. Sprawdzone sposoby na wstydliwy problem

2019-09-17
Jak zapobiegać problemowi wrastających włosków? Jak usuwać wrastające włoski w prosty i bezbolesny sposób? Sprawdź w naszym poradniku!