Data modyfikacji:

Zwalcz stres z floatingiem

Autor: Joanna Stanuch

Niczego nie widzisz, nie słyszysz i masz wrażenie, że unosisz się w powietrzu – brzmi przerażająco? Nic bardziej mylnego! Floating, znany także jako terapia R.E.S.T. zyskuje coraz większą popularność wśród zabiegów, które pomagają nam zwalczać stres. Na czym polega ta innowacyjna metoda? I kto w szczególności z niej skorzysta?

Czym jest floating?

Floating to terapia relaksacyjna, która polega na „wyłączeniu” 90% bodźców zewnętrznych w naszym najbliższym otoczeniu. W kabinie, w której jest przeprowadzana unosimy się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli, co daje wrażenia unoszenia się w powietrzu. Niczego nie widzimy, a jedyne dźwięki, które odbieramy to powtarzająca się muzyka relaksacyjna.

Efekty terapii R.E.S.T.

Floating sprzyja wytwarzaniu przez nasz mózg fal alfa i theta, odpowiedzialnych za wywoływanie stanu głębokiego relaksu. To właśnie one odpowiadają za reakcje takie jak wyrzut endorfin i usuwanie kortyzolu, a w efekcie – za maksymalne odprężenie mięśni całego ciała.

Choć pierwsze doświadczenia z terapią R.E.S.T. mogą okazać się czymś dziwnym, a nawet mało komfortowym, już po 3-5 sesjach ciało przyzwyczai się do panujących w kabinie warunków, pozwalając nam na pełny relaks i kontrolę nad stresem.

Źródło: Youtube/floatpod

Terapia dla nerwusów

Norweskie badania nad floaitngiem dowodzą, że ta metoda leczenia sprawdza się w wielu tzw. chorobach cywilizacyjnych. Terapia R.E.S.T. przynosi fenomenalne skutki w leczeniu nerwicy, uzależnień, bezsenności,  a nawet przewlekłego bólu. To także doskonała propozycja dla osób chcących nauczyć się kontrolować własne myśli, wyciszyć się oraz zrozumieć własne emocje. Udowodniono, że regularne sesje floatingu są korzystne także jako uzupełnienie terapii psychologicznych, na przykład podczas leczenia fobii.

Floating doceniany jest także przez miłośników medytacji – dzięki stabilnym warunkom panującym w kabinie terapeutycznej, o wiele łatwiej jest wejść w stan totalnego wyciszenia.

Słyszeliście o tej technice relaksacyjnej? A może ktoś z was miał okazję już z niej skorzystać?

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
makijaż jesienny

Gorące trendy makijażowe. Jesień 2021

2021-10-10
Panie i panowie, to już oficjalne! Nareszcie możemy znów cieszyć się i bawić makijażem! Po roku spędzonym w domu i lecie zbyt gorącym na cokolwiek więcej niż krem z filtrem przeciwsłonecznym, miłośnicy makijażu odkurzają pędzle, czyszczą narzędzia i przygotowują się na jesień prawdziwej zabawy. Przed Wami najgorętsze trendy tego sezonu, które królować będą podczas naszych spacerów wśród kolorowych, jesiennych liści i popijania kultowej już dyniowej latte.
materace

Materac zdrowotny dla osób z problemami kręgosłupa. Jaki wybrać?

2021-09-01
Dzięki specjalistycznemu materacowi nie tylko zadbasz o kondycję swojego kręgosłupa, ale w końcu będziesz wypoczęty i pełen siły. Sprawdź!
Depilacja IPL w domu. Fakty i mity

Depilacja IPL w domu. Jak często, jakie efekty i czy warto?

2021-08-03
Długi czas spędzony na depilacji, ból, a potem - krótkotrwały efekt. Znasz to? Z pomocą wszystkim tym, którym nie odpowiadają tradycyjne metody usuwania owłosie...
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...