Data modyfikacji:

Depilacja woskiem - zrób to sama!

Autor: Joanna Stanuch

Jak to dobrze, że coraz więcej zabiegów kosmetycznych możemy wykonywać w domowym zaciszu! Oszczędzamy czas i pieniądze, a do tego – samodzielne dbanie o urody staje się coraz prostsze. Myślę, że uda mi się to Wam udowodnić na przykładzie depilacji gorącym woskiem, która jeszcze do niedawna była niemal wyłączną domeną salonów urody.

Domową depilację woskiem pokochałam kilka lat temu, kiedy stałam się szczęśliwą posiadaczką własnego podgrzewacza do wosku w rolkach, co okazało się banalną i szybką metodą na pozbycie się niechcianych włosków. Fakt – ta forma poprawiania urody nie należy do najprzyjemniejszych, jednak dla mnie zdecydowanie deklasuje zwykłe maszynki do golenia, po których efekt jest po prostu krótkotrwały.

Oto najpopularniejsze sposoby na depilację woskiem, którą możecie wykonać zupełnie samodzielnie.

 • WOSK W PLASTRACH – Polecam go zwłaszcza totalnym nowicjuszkom. To tani i prosty sposób na to, aby poćwiczyć samodzielne woskowanie, a także na to, aby sprawdzić, czy ta metoda depilacji nie jest dla nas zbyt bolesna.
 • PODGRZEWACZ DO WOSKU W ROLKACH – To sposób dla nieco bardziej wprawionych. Konieczne będzie również nabycie pasków fizelinowych. Aplikacja jest bardzo wygodna – rozgrzany wosk rozprowadzamy na skórze, przyklejamy pasek, a następnie zrywamy.
 • PODGRZEWACZ DO WOSKU W PUSZCE – Metoda ta jest nieco trudniejsza od poprzedniej. Podgrzany wosk wydobywamy z puszki za pomocą patyczka, którym następnie rozprowadzamy go na skórze (ważne, aby zrobić to odpowiednio prędko, by wosk nie zastygał). Z pomocą pasków fizelinowych usuwamy wosk wraz z włoskami.
 • Gdy już wybierzecie interesujące Was urządzenie, czas na kilka zasad postępowania podczas depilacji. Przestrzegajcie ich skrupulatnie – pozwoli to na zmniejszenie bólu i uniknięcie komplikacji po zabiegu.

 • Przed depilacją zrób peeling – ułatwi to usuwanie włosków oraz zapobiegnie ich wrastaniu.
 • Skóra przed nałożeniem wosku, w obojętnie jakiej postaci, musi być sucha i odtłuszczona. Możesz do tego użyć np. spirytusu kosmetycznego, talku lub mąki ziemniaczanej.
 • Wosk nakładaj z włosem, z kolei paski zrywaj pod włos. Nigdy odwrotnie!
 • Podczas zrywania pasków ze skóry staraj się nie ciągnąć ich „w górę” lecz jak najbardziej w bok, równolegle do skóry.
 • Zryw musi być szybki i zdecydowany – nie wyrywaj włosków na raty.
 • Po zabiegu usuń pozostałości wosku wacikiem nasączonym oliwką.
 • Mam nadzieję, że te z Was, które bały się depilacji woskiem, choć odrobinę przekonałam do podjęcia próby :)

  Jak zrobić świąteczne pierogi w wersji fit?

  Jak zrobić świąteczne pierogi w wersji fit?

  2020-12-01
  Jeśli znajdą się osoby, które nie lubią pierogów, to z całą pewnością można policzyć je na palcach jednej ręki. Tym bardziej, jeśli chodzi o pyszne, świąteczne ...
  Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

  Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

  2020-11-23
  Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
  Taśmy do ćwiczeń

  Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

  2020-03-16
  Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!
  Produkty z niskim indeksem glikemicznym

  Dieta o niskim indeksie glikemicznym. Jak ułożyć jadłospis na tydzień? Jakie produkty i zasady?

  2020-02-21
  Indeks glikemiczny (IG) jest parametrem, który pozwala na klasyfikowanie produktów spożywczych pod względem ich wpływu na podniesienie poziomu glukozy we krwi. Kontrola indeksu glikemicznego spożywanych posiłków jest szczególnie ważna dla cukrzyków, jednak coraz częściej zaleca się ją i zdrowym osobom, które chcą cieszyć się smukłą linią i zapobiegać wielu chorobom. Jak powinna wyglądać dieta o niskim indeksie glikemicznym? Sprawdź listę „dozwolonych” oraz „zakazanych” produktów.
  Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

  Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

  2020-01-20
  Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
  5 sposobów na kaca (naturalnych i skutecznych!)

  Domowe sposoby na kaca. Skuteczne "kliny" na zatrucie alkoholowe

  2019-12-28
  Za pasem sylwester, a to oznacza, że niejednemu z nas zapewne zdarzy się przeholować. Sprawdźcie 5 sprawdzonych sposobów na kaca.