Data modyfikacji:

Depilacja laserowa głębokiego bikini - jak wygląda zabieg i czy należy obawiać się bólu?

Depilacja laserowa bikini już od wielu lat przestała kogokolwiek dziwić. Estetyczny wygląd okolic intymnych nie tylko wpływa na odczuwanie większego poczucia komfortu, ale również okazuje się niezwykle przydatny podczas wakacji nad morzem czy wizyty na basenie. Mimo, iż istnieje co najmniej kilka sposobów usuwania zbędnego owłosienia w tych rejonach, to jednak panie najczęściej decydują się na zabieg depilacji laserowej głębokiego bikini. Na czym on właściwie polega i czy trzeba obawiać się bólu?

Depilacja laserowa głębokiego bikini - co to dokładnie za zabieg?

Usuwanie zbędnego owłosienia z okolic bikini może przybierać różne formy. Niektóre panie decydują się wyłącznie na likwidację tych włosków, które mogłyby nieestetycznie wystawać spod kostiumu kąpielowego. Inne z kolei, wolą pozbyć się owłosienia z całego obszaru miejsc intymnych. Głęboką depilację bikini zalicza się do tego drugiego wariantu.

Depilacja głęboka może być wykonywana zarówno metodą brazylijską jak i hollywoodzką. Ta pierwsza polega na usunięciu włosków z rejonów intymnych, jednocześnie pozostawiając na środku wąski pasek sięgający aż do wzgórka łonowego. W trakcie zabiegu depilacji hollywoodzkiej likwidowane jest za to całe owłosienia znajdujące się w okolicach bikini, począwszy od włosków występujących na pachwinach, poprzez te ze wzgórka łonowego, warg sromowych oraz pośladków i przestrzeni pomiędzy nimi.

Jak należy właściwie przygotować się do depilacji laserowej bikini?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że depilacja laserowa głębokiego bikini przeprowadzana jest na wyjątkowo wrażliwych obszarach skóry. Koniecznie trzeba więc zadbać o odpowiednią pielęgnację tych miejsc tak, aby w żaden sposób dodatkowo nie podrażnić skóry, co zdecydowanie mogłoby wpłynąć na odczuwanie większego dyskomfortu podczas przeprowadzanego zabiegu.

Z pewnością depilacji laserowej okolic intymnych nie powinny się poddawać kobiety w ciąży. Niewskazane jest także wykonywanie zabiegu u osób, które borykają się z różnego rodzaju infekcjami, zarówno wirusowymi, jak i bakteryjnymi oraz grzybiczymi. Tak jak w przypadku usuwania zbędnego owłosienia za pomocą lasera w innych rejonach ciała, tak również i tutaj należy wystrzegać się opalania w solarium i kąpieli słonecznych.

Warto jednak zauważyć, że depilacja laserowa może odbywać się w trakcie występującej miesiączki. Oczywiście w dużej mierze zależy to głównie od indywidualnych predyspozycji oraz odczuwanego poczucia komfortu. Panie, które szczególnie boleśnie przeżywają czas menstruacji lub ich krwawienie jest stosunkowo obfite, dla własnej wygody powinny więc przesunąć zabieg na inny termin. Z kolei kobiety, którym miesiączka nie przeszkadza w żaden sposób w poprawnym funkcjonowaniu, mogą się odpowiednio zabezpieczyć stosując tampony i bez problemu poddać depilacji laserowej.

Depilacja bikini - czy trzeba obawiać się bólu podczas wykonywanego zabiegu?

Większość kobiet przed wykonaniem zabiegu przede wszystkim zastanawia się czy depilacja laserowa boli. Ten sposób usuwania zbędnego owłosienia jest niezwykle komfortowy ale wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Podczas zabiegu może pojawić się uczucie pieczenia lub swędzenia. Trzeba liczyć się z tym, że każdy z nas inaczej reaguje na ból, dlatego nie da się jednoznacznie określić, czy w danym przypadku depilacja laserowa okaże się bolesna. W naszych salonach stosuje się kojące kompresy lodowe, które łagodzą nieprzyjemne odczucia. O wszelkich możliwych rozwiązaniach niwelowania bólu z pewnością poinformują pracownicy wybranego gabinetu kosmetycznego.

Depilacja laserowa głębokiego bikini jest zabiegiem, który wymaga szczególnej precyzji oraz dużego bezpieczeństwa. Zlokalizowane w wielu polskich miastach gabinety kosmetyczne Depilacja.pl posiadają w swojej ofercie usługi profesjonalnego usuwania niechcianego owłosienia z okolic intymnych. Doświadczeni pracownicy, którzy wykonują zabiegi wyłącznie na sprzęcie najwyższej jakości sprawią, że depilacja bikini staje się nie tylko skuteczna, ale również wyjątkowo komfortowa. Już teraz więc sprawdź cennik usług salonów Depilacja.pl !

Tekst: Artykuł partnera