Data publikacji:

Ćwiczenia na bryczesy na udach

Kiedy myślimy o bryczesach, większość z nas ma na myśli spodnie do jazdy konnej. Okazuje się jednak, że pod tym pojęciem kryje się również niezbyt lubiany element ciała, który wiele osób wpędza w kompleksy. Bryczesy na udach są bowiem niczym innym, jak tkanką tłuszczową, której wiele osób chce się skutecznie pozbyć. Czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak. Wystarczy jedynie zadbać o regularny trening odpowiednich grup mięśni, by nasze uda szybko zaczęły prezentować się znacznie lepiej.
Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są bryczesy na udach. Jak wspominaliśmy, mowa jest tutaj nie o elemencie garderoby, tylko tkance tłuszczowej, która gromadzi się po zewnętrznej stronie ud, poniżej kości biodrowej oraz na udach. Skąd taka nazwa? Jak można się domyśleć, właśnie ze względu na fakt, że spodnie do jazdy konnej, mimo wąskich nogawek rozszerzają się właśnie w tym miejscu. Bryczesy na udach są przypadłością, która częściej dotyka kobiety, bardzo często towarzyszy im również występowanie cellulitu. Na szczęście, przy odrobinie wysiłku, możemy się ich pozbyć.
bryczesy

Odpowiednia dieta jest niezwykle ważna

Bryczesy na udach są często spowodowane nie tylko genetycznymi skłonnościami do odkładania się tłuszczu w tym miejscu, ale również trybem życia, jaki prowadzimy oraz nieodpowiednią dietą. Dlatego też chcąc z nimi walczyć, powinniśmy zacząć od zmiany swoich nawyków żywieniowych. Dieta w tym czasie powinna być niskokaloryczna, nie powinna jednak polegać na eliminacji większości pokarmów. Wystarczy bowiem, że odrzucimy niezdrowe przekąski, słodycze oraz alkohol i inne używki, by szybko zobaczyć zmiany w swoim ciele.

Trening na bryczesy - jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Dieta znacząco wspomaga walkę z bryczesami na udach, jednakże jeśli chcemy się ich pozbyć, musimy zdecydować się na porzucenie siedzącego trybu życia i rozpoczęcie regularnych ćwiczeń. Wybierając rodzaj aktywności, warto stawiać na ćwiczenia na bryczesy, czyli te, które aktywizują mięśnie ud. Wśród tych, które przynoszą doskonałe efekty, możemy wymienić między innymi:
 • przysiady (należy pamiętać o tym by wykonywać je na rozszerzonych nogach), 
 • unoszenie nóg bokiem w leżeniu, 
 • popularne „nożyce”, 
 •  unoszenie nóg na boki w pozycji stojącej.
 • Aby trening przynosił efekty, powinniśmy pamiętać o tym, że należy wykonywać go regularnie. Minimalna częstotliwość to trzy razy w tygodniu. Jeśli chcemy poczuć widoczne efekty, warto pomyśleć o akcesoriach, które dodatkowo obciążą mięśnie. Polecane są np. gumy do ćwiczeń, które znajdziesz na stronie Ceneo.pl.

  Czy trening jest konieczny?

  Nie da się ukryć, że bryczesy często są problemem osób, które nie przepadają za wysiłkiem fizycznym oraz nie do końca dbają o zdrowy tryb życia. Nic więc dziwnego, że zastanawiają się one, czy można pozbyć się ich drogą na skróty. Tym bardziej, że wiele klinik medycyny estetycznej oferuje obecnie zabiegi, które mają pomóc w ich zredukowaniu.
  I rzeczywiście, zabiegi, takie jak lipotransfer czy termolifting mogą dać dobre efekty. Warto jednak mieć świadomość, że są bardzo kosztowne, a przy tym ich efekt nie jest nieodwracalny. Jeśli nie zmienimy swojego trybu życia, bryczesy na udach szybko powrócą. Dlatego też lepiej zadbać o zdrowy tryb życia oraz wykonywać ćwiczenia. Niemniej jednak w spalaniu tkanki tłuszczowej mogą pomóc nam również masażery. Pobudzają one bowiem krążenie, co sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej oraz ujędrniają skórę. Warto jednak traktować je w kategoriach wsparcia, nie zaś jako rozwiązanie problemu.
  Autor: Kamila Łońska-Kępa