Data publikacji:

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Prostownica to wspaniały gadżet, dzięki któremu można osiągnąć piękny efekt idealnie gładkich włosów. Niestety, regularne używanie jej nie sprzyja kondycji pasm – już po kilku tygodniach mogą stać się wyraźnie przesuszone i bardziej łamliwe. Na szczęście jest bezpieczna alternatywa. Przeczytaj, jak wyprostować włosy bez prostownicy i zadbaj o bezpieczeństwo swoich kosmyków.

jak wyprostować włosy bez prostownicy

Jak wyprostować włosy bez prostownicy i suszarki? Polecane kosmetyki

Wystarczy jedna wizyta w internetowej drogerii, by raz na zawsze skończyć z pytaniem: „Jak wyprostować włosy bez prostownicy?”. Producenci kosmetyków dawno stworzyli już odpowiednie rozwiązania!

Do wyboru masz różnego typu kremy, maski, olejki, odżywki bez spłukiwania, a nawet domową trwałą prostującą. Wybieraj te preparaty, które mają w składzie silikony (niestety, w tym przypadku nie sposób ich zastąpić), naturalne oleje, hydrolizat keratyny, wyciągi z roślin oraz D-panthenol.

Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy? Domowe sposoby

  • Ocet jabłkowy
Aby twoje włosy stały się bardziej proste na co dzień, regularnie płucz je w occie jabłkowym – to metoda znana od dziesiątek lat. Pamiętaj jedynie, żeby nie stosować płukanki częściej niż raz na tydzień.
  • Wieczorne mycie
Jeśli zależy ci, aby twoje włosy były gładkie i proste np. we wtorek, to w poniedziałek wieczorem je umyj, pozwól im samoczynnie wyschnąć, a rano nałóż na nie kilka kropli olejku.
  • Płukanie włosów w szałwii
Jako miłośniczka fryzur z prostymi włosami koniecznie powinnaś mieć w domu szałwię. Ostudzony napar z tej rośliny świetnie służy jako prostująca i naturalna płukanka. Używaj jej tuż po umyciu włosów i pozwól im wyschnąć bez używania suszarki.

Uwaga! Pamiętaj, że szałwia ma właściwości przyciemniające. Jeśli jesteś blondynką i chcesz nią pozostać, zrezygnuj z tej metody.

A może szukasz odpowiedzi na pytanie, jak szybko wyprostować włosy bez prostownicy? Oczywiście ograniczony czas nie jest twoim sprzymierzeńcem, niemniej warto spróbować poniższych sposobów:
  • Nafta kosmetyczna
Doraźnym, błyskawicznym sposobem na wyprostowanie kosmyków jest nałożenie na nie kilku kropel nafty kosmetycznej. Pamiętaj jednak o umiarze – wystarczy odrobina, by fryzura sprawiała wrażenie przetłuszczonej.
  • Zwykła pianka do włosów
Ostatecznie możesz też nałożyć sporo pianki na włosy (oczywiście przy pomocy grzebienia). Gdy kosmyki staną się sztywne i suche, dokładnie wyczesz je szczotką. Dzięki temu banalnie prostemu zabiegowi włosy staną się gładsze, a skręt się zmniejszy. Pamiętaj jedynie, żeby kupić mocną piankę.

Jak wyprostować kręcone włosy bez prostownicy?

Posiadaczki loków bardzo często zastanawiają się, jak wyprostować kręcone włosy bez prostownicy – to właśnie dla ich skręconych pasm wysoka temperatura jest bowiem wyjątkowo szkodliwa.

Zła wiadomość jest taka, że bez specjalistycznych narzędzi nie sposób wyprostować kręconych włosów do końca. Dobra informacja to ta, że można znacząco zredukować ich skręt w bezpieczny sposób. Aby to zrobić, należy przygotować sześć dużych wałków. Po umyciu i wysuszeniu włosów (najlepiej bez użycia suszarki) nanieś na włosy krem prostujący, a potem owiń bardzo grube pasma wokół wałków. Po godzinie zdejmij wałki – twoje kosmyki powinny prezentować się o wiele lepiej.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy na stałe?

Jeśli nie chcesz niszczyć włosów codziennym używaniem prostownicy, ale alternatywne, domowe sposoby wydają ci się zbyt czasochłonne, to pamiętaj, że możesz udać się do fryzjera na profesjonalny zabieg. Prostowanie chemiczne, keratynowe albo japońskie zapewnią ci piękny efekt idealnie gładkich pasm na bardzo, bardzo długo.
Autor: Robert Wojtaś