Data modyfikacji:

5 dyskretnych ćwiczeń, które wykonasz w każdym miejscu

Autor: Paulina

...i nikt nawet się nie zorientuje, że ćwiczysz. Zobacz sama i koniecznie wypróbuj!

Narzekasz na niedostatek ruchu. Czujesz, że po całym dniu siedzenia Twoje ciało jest jakieś takie, ni to spięte, ni rozluźnione. Używając mało eleganckiego określenia, można rzec: sflaczałe. Przez to jesteś zmęczona i obolała. Dlatego mam dla Ciebie rozwiązanie: dyskretne ćwiczenia, które możesz wykonywać w pracy, w szkole, na uczelni, w miejscu publicznym i nikt nawet tego nie zauważy!

Wszystkie należą do grupy ćwiczeń izometrycznych, czyli opartych na utrzymaniu dłuższą chwilę maksymalnego spięcia danej partii mięśniowej. Doskonale wzmacniają i kształtują Twoje ciało, i wbrew pozorom są bardzo wymagające.

1. Spięcie pośladków

Stojąc bądź siedząc, napnij mięśnie pośladków. Gdy poczujesz pełne napięcie (nawet lekkie drganie), zatrzymaj je na 10-20 sekund. Poluzuj mięśnie na kilka sekund i powtórz ćwiczenie. Wykonuj je kilka razy dziennie przez ok. 2-3 minuty za każdym razem. Uwaga! Przy okazji ćwiczysz mięśnie Kegla!

2. Spięcia wewnętrznej strony ud

Świetny trening przywodzicieli wzmacniający i wysmuklający tę część ciała. Stań w lekkim rozkroku. Zacznij napierać piętami na siebie, nie zmieniając ich pozycji - tak, jakbyś chciała je do siebie przybliżyć. Powinnaś czuć silne napięcie przywodzicieli. Utrzymuj je przez 10-20 sekund, poluzuj i powtórz czynność jeszcze kilka razy.

3. Spięcie mięśni pleców

Uwierz nam - to ćwiczenie jest Ci bardzo potrzebne! Zwłaszcza jeśli dużo stoisz lub siedzisz. Dzięki niemu wzmocnisz kręgosłup, wymodelujesz plecy i poprawisz postawę ciała. Wyprostuj plecy, głowę wyciągnij ku górze (patrz cały czas przed siebie). Zepnij łopatki, wypychając delikatnie klatkę piersiową w przód. Nie schylaj się, tym bardziej nie wyginaj nienaturalnie ciała. Przytrzymaj korpus w pełnym napięciu przed ok. 20 sekund i puść luźno ciało. Powtórz ćwiczenie jeszcze 9 razy.

Krótkie sesje izometryczne są świetnym uzupełnieniem regularnego treningu. Pozwalają Ci utrzymać świetną formę przez cały dzień.

4. Spięcia mięśni brzucha

Weź wdech i podczas wydechu zacznij napinać mięśnie brzucha. Gdy dojdziesz do maksymalnego napięcia, przytrzymaj je przez 10 sekund. Wykonuj to ćwiczenie przez ok. 2 minuty. W ciągu dnia warto również wykonywać krótkie serie: przy każdym wydechu napinasz brzuch, a przy wdechu - puszczasz napięcie.

5. Trening dłoni i nadgarstków

Nie zapominaj o swoich dłoniach i nadgarstkach. Z reguły poświęcamy im mało uwagi... Za mało! Konsekwencje są bardzo bolesne. Słaby chwyt, kruchość i "strzelanie" stawów (palce, nadgarstki) - grożą kontuzjami i/lub zespołem cieśni nadgarstka.

Ćwiczenie: zaciskaj pięści, przytrzymując ścisk przez kilka sekund. Dla zwiększenia wysiłku możesz zgniatać coś w dłoni, np. kartkę papieru lub rękawiczki. Nikt nie domyśli się, że właśnie w tym momencie trenujesz. Co najwyżej pomyślą, że jesteś zła. ;)

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.