Data modyfikacji:

5 dyskretnych ćwiczeń, które wykonasz w każdym miejscu

Autor: Paulina

...i nikt nawet się nie zorientuje, że ćwiczysz. Zobacz sama i koniecznie wypróbuj!

Narzekasz na niedostatek ruchu. Czujesz, że po całym dniu siedzenia Twoje ciało jest jakieś takie, ni to spięte, ni rozluźnione. Używając mało eleganckiego określenia, można rzec: sflaczałe. Przez to jesteś zmęczona i obolała. Dlatego mam dla Ciebie rozwiązanie: dyskretne ćwiczenia, które możesz wykonywać w pracy, w szkole, na uczelni, w miejscu publicznym i nikt nawet tego nie zauważy!

Wszystkie należą do grupy ćwiczeń izometrycznych, czyli opartych na utrzymaniu dłuższą chwilę maksymalnego spięcia danej partii mięśniowej. Doskonale wzmacniają i kształtują Twoje ciało, i wbrew pozorom są bardzo wymagające.

1. Spięcie pośladków

Stojąc bądź siedząc, napnij mięśnie pośladków. Gdy poczujesz pełne napięcie (nawet lekkie drganie), zatrzymaj je na 10-20 sekund. Poluzuj mięśnie na kilka sekund i powtórz ćwiczenie. Wykonuj je kilka razy dziennie przez ok. 2-3 minuty za każdym razem. Uwaga! Przy okazji ćwiczysz mięśnie Kegla!

2. Spięcia wewnętrznej strony ud

Świetny trening przywodzicieli wzmacniający i wysmuklający tę część ciała. Stań w lekkim rozkroku. Zacznij napierać piętami na siebie, nie zmieniając ich pozycji - tak, jakbyś chciała je do siebie przybliżyć. Powinnaś czuć silne napięcie przywodzicieli. Utrzymuj je przez 10-20 sekund, poluzuj i powtórz czynność jeszcze kilka razy.

3. Spięcie mięśni pleców

Uwierz nam - to ćwiczenie jest Ci bardzo potrzebne! Zwłaszcza jeśli dużo stoisz lub siedzisz. Dzięki niemu wzmocnisz kręgosłup, wymodelujesz plecy i poprawisz postawę ciała. Wyprostuj plecy, głowę wyciągnij ku górze (patrz cały czas przed siebie). Zepnij łopatki, wypychając delikatnie klatkę piersiową w przód. Nie schylaj się, tym bardziej nie wyginaj nienaturalnie ciała. Przytrzymaj korpus w pełnym napięciu przed ok. 20 sekund i puść luźno ciało. Powtórz ćwiczenie jeszcze 9 razy.

Krótkie sesje izometryczne są świetnym uzupełnieniem regularnego treningu. Pozwalają Ci utrzymać świetną formę przez cały dzień.

4. Spięcia mięśni brzucha

Weź wdech i podczas wydechu zacznij napinać mięśnie brzucha. Gdy dojdziesz do maksymalnego napięcia, przytrzymaj je przez 10 sekund. Wykonuj to ćwiczenie przez ok. 2 minuty. W ciągu dnia warto również wykonywać krótkie serie: przy każdym wydechu napinasz brzuch, a przy wdechu - puszczasz napięcie.

5. Trening dłoni i nadgarstków

Nie zapominaj o swoich dłoniach i nadgarstkach. Z reguły poświęcamy im mało uwagi... Za mało! Konsekwencje są bardzo bolesne. Słaby chwyt, kruchość i "strzelanie" stawów (palce, nadgarstki) - grożą kontuzjami i/lub zespołem cieśni nadgarstka.

Ćwiczenie: zaciskaj pięści, przytrzymując ścisk przez kilka sekund. Dla zwiększenia wysiłku możesz zgniatać coś w dłoni, np. kartkę papieru lub rękawiczki. Nikt nie domyśli się, że właśnie w tym momencie trenujesz. Co najwyżej pomyślą, że jesteś zła. ;)

Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2022-12-28
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na temat bezpiecznego zestawiania żywności z przyjmowanymi farmaceutykami jest niezbędna, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji zdrowotnych. Sprawdź, jakie reakcje zachodzą między grejpfrutem a lekami, jakie stosujesz.
Codzienne ćwiczenia w okresie świątecznym [WYZWANIE 30 DNI]

Codzienne ćwiczenia w okresie świątecznym [WYZWANIE 30 DNI]

2022-12-25
Święta za pasem, a wraz z nami czas słodkiego obżarstwa i lenistwa. Znacie to? Nie miałabym serca nikogo przekonywać, by w tym pięknym czasie zrezygnować z pysz...
Prezent dla sportsmenki - 5 propozycji

Prezent dla sportsmenki - 5 propozycji

2022-11-28
Nadchodzi prezentowy zawrót głowy. Mimo, że dopiero początek świątecznego miesiąca, pomyślcie o prezentach dla najbliższych już teraz – im wcześniej, tym lepiej...
prezenty choinkowe dla aktywnych święta 2015

Prezenty choinkowe dla aktywnych

2022-11-26
Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim czas podarunków. Zastanawiasz się, co dać bliskim na Święta? Chcesz trafić w ich gusta? Podpowiadamy, jakie u...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.