Data publikacji:

25+, czyli pierwsza profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Autor: Joanna Stanuch

Stało się - skończyłaś 25 lat i możesz powiedzieć, że znajdujesz się już w oficjalnej klasyfikacji producentów kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Choć niektórych fakt ten może trochę martwić, realia są takie, że od tego momentu nasza skóra potrzebuje pielęgnacji o zupełnie innym kalibrze. Aby jak najdłużej zachować ją gładką i promienną, powinnyśmy nieco zmodyfikować dotychczasowe, kosmetyczne nawyki.

Choć sztywne kategorie wiekowe, którymi opatrzone są kosmetyki nie zawsze muszą być prawdą oświeconą, z reguły dobrze jest dostosowywać pielęgnację skóry do jej wieku. Jeśli chodzi o jedną z największych, kobiecych zmór - zmarszczki - przejmować nimi powinnyśmy się mniej-więcej w okolicach 25 roku życia. Dlaczego?

Za sprężystość naszej skóry odpowiada kolagen, który po 25 roku życia stopniowo ulega degradacji. Od tej pory skóra będzie bardziej podatna na wiotczenie i powstawanie zmarszczek. Proces ten jest uwarunkowany przede wszystkim genetycznie, jednak z całą pewnością pomożemy jego postępowi, gdy od tej pory nie zaczniemy bardziej troskliwie traktować naszej cery.

Składniki w kosmetykach 25+ 

Najważniejszym składnikiem kosmetyków zapobiegających pierwszym zmarszczkom jest witamina C. Jest ona niezbędna do prawidłowej syntezy kolagenu, który od tej pory jest dla naszej skóry jednym z najcenniejszych dóbr.

Poza tym, stosuj komponenty, które służyły twojej skórze dotychczas. Jeśli jest problematyczna - wybieraj przeciwzmarszczkowe kosmetyki normalizujące, jeśli sucha - te o działaniu nawilżającym. Nie zaszkodzi także sięgnąć po nieco bogatsze w formule sera czy kremy pod oczy z zawartością koenzymu Q10.

Nawyki pielęgnacyjne

Domyślam się, że skoro czytasz ten artykuł, dbasz o swoją cerę nie od dziś i wiesz, jak duże znaczenie ma dla niej dokładne oczyszczanie. W profilaktyce zmarszczek jest ono jeszcze istotniejsze - cenne substancje aktywne mają szansę przeniknąć wgłąb skóry tylko wtedy, gdy nie napotkają przeszkód w postaci nieusuniętych zanieczyszczeń czy martwego naskórka. Z tego względu, w zapobieganiu wczesnym objawom starzenia się skóry dużą rolę odgrywa dokładny demakijaż i regularne złuszczanie martwego naskórka z użyciem peelingów mechanicznych lub chemicznych.

Powinnaś zwrócić szczególną uwagę również na to, w jaki sposób aplikujesz produkty na swoją twarz. Unikaj tarcia i rozciągania skóry, z kolei demakijaż przeprowadzaj maksymalnie delikatnie. Każde mechaniczne nadwyrężenia przyczynią się do utraty wiotkości cery.

kwas migdałowy

Kwas migdałowy – efekty, działanie, polecane kosmetyki

2019-10-03
Trądzik, ziemista cera, nadmierne przetłuszczanie? Na te problemy może pomóc ci kwas migdałowy – efekty jego stosowania są naprawdę zdumiewające. Sprawdź!
peeling do ust

Jak zrobić domowy peeling do ust?

2019-10-01
Aby cieszyć się gładkimi i pełnymi ustami, dołącz do swojej pielęgnacji domowy peeling do ust. Efekt może cię zaskoczyć. Sprawdź!
kobieta biorąca kąpiel

Wrastające włoski. Sprawdzone sposoby na wstydliwy problem

2019-09-17
Jak zapobiegać problemowi wrastających włosków? Jak usuwać wrastające włoski w prosty i bezbolesny sposób? Sprawdź w naszym poradniku!
Suplementy paznokcie

Suplementy na paznokcie. Czy pomogą z łamiącymi się paznokciami?

2019-09-15
Mimo wciąż rosnącej świadomości dotyczącej pielęgnacji dłoni, zniszczone i osłabione paznokcie wciąż stanowią problem dla wielu kobiet oraz mężczyzn. Istnieje mnóstwo odżywek do paznokci, które doraźnie pomagają w sytuacjach kryzysu. Czy jednak niwelują przyczynę słabej kondycji płytek paznokciowych? W jaki sposób, raz na zawsze, pozbyć się problemu łamliwych paznokci?
serum

Wybieramy serum do twarzy – ranking najlepszych kosmetyków

2019-09-13
Serum uważane jest za kosmetyk bardziej treściwy niż krem, dlatego wiele osób ma wobec niego wysokie oczekiwania. Sprawdź nasz ranking!
Jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy? 7 najważniejszych zasad pielęgnacji włosów

2019-09-06
Mówi się, że zdrowe i piękne włosy to dar od Matki Natury. Owszem, niektóre dziewczyny mogą nazwać się prawdziwymi szczęściarami, bo ich włosy są naturalnie piękne. Ale to wcale nie znaczy, że posiadaczki nieco rzadszych i mniej błyszczących włosów są na straconej pozycji. Wystarczy zdać się na kilka najważniejszych zasad pielęgnacji włosów, dzięki którym twoje kosmyki będą prezentować się świetnie. Przekonaj się zatem, jak dbać o włosy!