Data modyfikacji:

Zajęcia fitness – jak wybrać najlepsze dla siebie?

Autor: Sylwia Stwora

Rozpoczęłaś dietę i chciałabyś wspomóc ją aktywnością fizyczną, ale bogactwo ofert zajęć fitness sprawia, że nie wiesz, które będą dla Ciebie odpowiednie? Podpowiadamy, jak wybrać trening, który pozwoli Ci zadbać o szczupłą sylwetkę oraz zdrowie i jednocześnie będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Najważniejszą kwestią przy wybieraniu najlepszych dla siebie zajęć fitness jest to, abyś odpowiedziała sobie na kilka istotnych pytań. Po pierwsze, skup się na tym, co chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na ogólnej poprawie kondycji, poprawie wydolności i wytrzymałości organizmu, a przy tym również na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, powinnaś postawić na zajęcia wytrzymałościowe. Podczas zajęć nastawionych na kondycję i spalanie nie tylko pozbywasz się dużej ilości kalorii, ale także usprawniasz metabolizm oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Odpowiednie dla Ciebie będą treningi cardio (aerobowe), m.in. step, spinning, Fat Burning, crossfit, Cellulit Stop, Aerobox, zajęcia taneczne (Zumba) oraz wszelkie odmiany aerobicu, np. dance aerobic, aqua aerobic.

Gdy zależy Ci na wzmocnieniu poszczególnych partii mięśni oraz wyrzeźbieniu sylwetki postaw na ABT (brzuch, pośladki, uda), TRX (trening ze specjalnymi taśmami), body pump (trening ze sztangami), fit ball (trening z piłką), body sculping (BS) czy TBC (Total Body Conditioning).

Potrzebujesz zadbać o ciało i umysł jednocześnie, czyli chcesz nadać sylwetce elastyczności i ładnego zarysu, a przy okazji się wyciszyć? Najlepsze będą dla Ciebie joga i jej wszelkie odmiany oraz pilates czy bodyart.

Kolejna kwestia przy wybieraniu zajęć fitness dotyczy stopnia zaawansowania. Jeśli dotychczas stroniłaś od wysiłku fizycznego, wybierz trening o małej intensywności. Dzięki temu szybko się nie zniechęcisz, a także zmniejszysz ryzyko kontuzji. Znaczenie ma również Twoja osobowość. Będąc osobą o niespożytej energii raczej nie będziesz czuła się dobrze podczas medytacji i odwrotnie.

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-11-23
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
biustonosze sportowe dla dużego biustu

Biustonosze sportowe do dużego biustu

2020-05-24
Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
jak się ubrać do groty solnej?

Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

2020-05-07
Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
rowery do ćwiczeń

Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

2020-04-13
Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.