Data modyfikacji:

Wybieramy bieliznę termoaktywną

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Jeśli uwielbiasz jazdę na nartach, desce snowboardowej albo nie rezygnujesz z joggingu zimą, bielizna termoaktywna na pewno będzie przydatnym zakupem. Początkującym sportowcom wystarczą legginsy i podkoszulek z długim rękawem.

Bielizna termoaktywna w przeciwieństwie do tej zwykłej, bawełnianej, odprowadza wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu skóra pozostaje sucha. Bawełna chłonie wilgoć, przez co bardzo szybko jest nam zimno.

Decydując się na zakup bielizny termoaktywnej, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj wysiłku fizycznego będziemy uprawiać. Inną bieliznę wybierze osoba, która uprawia nordic-walking, inną biegacz, jeszcze inną narciarz. Kolejnym czynnikiem jest temperatura powietrza. Możemy kupić trzy rodzaje bielizny termoaktywnej: lekka (nadaje się na lato i do hali sportowej), umiarkowana (do niskich i średnich temperatur) i ciepła (do ekstremalnych warunków pogodowych).

W sklepach dostępne jest bielizna zrobiona z różnych materiałów - przy opisie każdego z produktów znajdziemy informacje o tym, do jakich sportów i do jakiej temperatura się on nadaje.

Należy pamiętać również o tym, że bielizna termoaktywna powinna ściśle przylegać do ciała. Jeśli bielizna dobrze nie opina ciała, wilgoć nie jest odprowadzana na zewnątrz.

Po zakupie należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji bielizny termoaktywnej. Tego typu odzież należy prać w środkach bez zmiękczaczy, dobrze nadadzą się do tego również proszki dla dzieci. Warto wyprać ją również przed pierwszym użyciem.

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-11-23
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
biustonosze sportowe dla dużego biustu

Biustonosze sportowe do dużego biustu

2020-05-24
Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
jak się ubrać do groty solnej?

Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

2020-05-07
Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
rowery do ćwiczeń

Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

2020-04-13
Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.