Data modyfikacji:

Sprzęt i akcesoria do ćwiczeń w domu

Autor: Sylwia Stwora

Zainwestowanie w drobny sprzęt sportowy typu piłka gimnastyczna, platforma do stepowania, skakanka, hantle, ławeczka czy drążek wystarczy, aby w domu zaaranżować mini siłownię czy salkę fitness. Własne zaplecze sportowe pozwoli zaoszczędzić czas na wizyty w profesjonalnych klubach oraz zmniejszy koszty związane z drogimi karnetami.

Mężczyźni kompletujący sprzęt sportowy na użytek domowy powinni postawić na ławeczkę treningową oraz hantle i sztangę z kilkoma opcjami obciążeniowymi. Wszechstronnym urządzeniem jest ekspander, na którym można pracować nad odpowiednią rzeźbą ramion, brzucha czy nóg. Dobrą inwestycją będzie również drążek, który można zamontować w futrynie drzwi i wykorzystywać do podciągania i kształtowania bicepsów czy klatki piersiowej.

Jeśli jesteśmy w stanie wydać więcej pieniędzy, a w domu mamy dość miejsca na sprzęt o dużych gabarytach, rozważmy zakup roweru stacjonarnego, bieżni, wioślarza, steppera czy ławki z gryfem i kompletem obciążeń. Inwestycją, której na pewno nie pożałujemy będzie Atlas, czyli urządzenie łączące w sobie kilka maszyn, np. wyciąg, stację nożną, ławeczkę, uchwyty do pompek i podciągania się, itp.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/atlas-do-cwiczen-4-stanowiskowy.jpg|Ławka z modlitewnikiem"]

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.