Data modyfikacji:

Fit poradniki: ranking 5 najlepszych autorów

Autor: Joanna Stanuch

W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo publikacji promujących zdrowy styl życia, w tym dietę i sport. Mimo rosnącej popularności poradników fit, główne miejsca stale są obsadzone przez te same nazwiska. Dziś przedstawię ci mój subiektywny ranking autorów, którym szczególnie warto poświęcić uwagę. Pojawi się nieco klasyków, ale i nowości!

Idealny poradnik – zdrowie, motywacja czy fit przepisy?

W dobie pożytecznej mody na zdrowy styl życia stale przybywa osób, które chcą pełnić rolę swojego rodzaju mentora – takich ludzi spotkać można najczęściej na serwisach społecznościowych. I całe szczęście! Im więcej tych, którzy promują aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie tym większa szansa, że dobre przesłanie dotrze do większej ilości osób. Nie da się ukryć, że nieocenioną pomocą w promocji trenerów personalnych stał się właśnie internet. Stąd wywodzą się największe w tym temacie sławy, których kolejnym krokiem – po zabłyśnięciu w sieci – naturalnie staje się napisanie własnej książki.

Obecnie każdy znajdzie poradnik idealny dla siebie – niezależnie, czy interesuje się tylko sport, czy może zdrowe przepisy, kwestia automotywacji, bądź problemów zdrowotnych. Z słów osób doświadczonych można wyciągnąć niezmiernie wiele dobrego.

#1 Ewa Chodakowska

Choć wraz ze wzrostem jej popularności wokół tej postaci pojawia się równie wiele kontrowersji, dla mnie Ewa Chodakowska jest najbardziej wartościową autorką motywacyjnych poradników. Jak większość „gwiazd fitness”,  Ewa rozpoczynała od prowadzenia własnego bloga. Niewiele trzeba było czekać, by okrzyknięto ją „polską królową fitness”. Je poradniki cenię przede wszystkim dlatego, że czytając je mam wrażenie, że zwraca się do mnie personalnie, rozumiejąc mój problem. Choć wiem, że wielu osobom przeszkadza styl, w jakim Ewa motywuje swoich podopiecznych, do mnie da narracja jak najbardziej trafia!

Na jakie pozycje warto szczególnie zwrócić uwagę? Do tej pory pojawiła się całkiem pokaźna ilość publikacji autorstwa Chodakowskiej, obejmujących zagadnienia efektywnego treningu, odpowiednio zbilansowaną dietę czy poradników zdrowotnych. Możesz zdecydować się również na motywatory w wersji audiobooków czy płyt DVD.

Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską - 23,47 zł

#2 Anna Lewandowska

Najpopularniejsza z polskich WAGS zasłynęła nie tylko urodą, ale i pasją, którą realizowała jeszcze przed zdobyciem ogromnej sławy. Anna Lewandowska jest zawodniczką karate klubu KK Pruszków, dietetykiem i trenerem personalnym. Z biegiem czasu, w sieci pojawił się jej blog „Healthy plan by Ann”, podejmujący tematy z pogranicza sportu, diety i zdrowia. Anna Lewandowska prowadzi również swój kanał w serwisie Youtube.

Podobnie jak Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska wydała kilka słynnych publikacji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. W jednej z nich podejmuje trudny temat choroby hashimoto i tego, jak zwalczyć jej objawy za pomocą odpowiednio zbilansowanej diety. W czasie ciąży opublikowała również książkę z poradami dla kobiet spodziewających się dziecka, chcących zarazem utrzymać fit styl życia oraz szybko powrócić do formy po rozwiązaniu.

Choć od lat porównuje się działalność pań Chodakowskiej i Lewandowskiej te same przyznają, że idą własnymi drogami i wcale nie chcą ze sobą rywalizować. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską - 25,49 zł

#3 Marta Hennig

Marta Hennig to trenerka personalna, która rozpoczęła swoją działalność na blogu CodziennieFit, przez wielu uznawanym za najlepszy, polski fit-blog. Tam Marta przekonuje kobiety do zmian w codziennym życiu i odnalezienia motywacji w sobie. Jej książkowy poradnik o tym samym tytule zawiera porady kulinarne, jak i sposoby na skuteczne zgubienie zbędnych kilogramów. To także wartościowy poradnik psychologiczny, który podpowie ci, jak odpowiednio zmotywować się do kolejnych treningów.

Marta Hennig, Codziennie Fit! - 25,54 zł

#4 Fit Lovers

Kto jeszcze ich nie zna? Jedna z najbardziej zakręconych par polskiego Youtube’a zachwyca nie tylko doskonałą formą, ale i łączącym ich uczuciem widocznym gołym okiem. Na ich kanale zobaczysz nie tylko wartościowe treningi ale i vlogi z codziennego życia pary. „Fit Lovers – para na całe życie” to poradnik, w którym znajdziesz pomysły na treningi, fit przepisy, ale i tematy modowe oraz podróżnicze. To obowiązkowa publikacja dla wszystkich fanów Mateusza i Pameli. Zaręczam, że czyta się ją z szerokim uśmiechem na twarzy!

Fit Lovers, Para na całe życie - 23,60 zł

#5 Natalia Gacka

Na tę autorkę natknęłam się stosunkowo niedawno, jednak zdecydowanie warto umieścić ją w „top 5”. Publikacje takie jak „Zostań Fit” czy „Dieta Fit” to praktyczne poradniki dla każdego, kto chce zadbać nie tylko o lepszą formę ale i samopoczucie. W tych książkach znajdziesz smakowite i zdrowe pomysły na śniadania, obiady, kolacje i przekąski, jak i ćwiczenia specjalnie dostosowane do twoich celów i potrzeb.

Zostań fit - 23,98 zł

Z pewnością ty także masz swoich sportowych mentorów. Jakie publikacje dodałabyś do mojej listy?

biustonosze sportowe dla dużego biustu

Biustonosze sportowe do dużego biustu

2020-05-24
Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
jak się ubrać do groty solnej?

Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

2020-05-07
Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-05-06
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
rowery do ćwiczeń

Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

2020-04-13
Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.
Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

2020-03-16
Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!
Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

2020-03-11
Wydaje Ci się, że trening z kettlebellem wspomaga jedynie budowę siły mięśni ramion? Porzuć to przekonanie i sama zacznij trenować z odważnikiem w kształcie kuli z uchwytem, aby harmonijnie wymodelować całą sylwetkę. Prezentujemy 5 ćwiczeń z kettlebellem.