Data modyfikacji:

Najlepsze źródła kwasów omega 3

Autor: Sylwia Stwora

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega 3, jak sama nazwa wskazuje, są istotnym składnikiem codziennej diety, wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Najlepszym ich źródłem są ryby. Jakie inne produkty dostarczają duże ilości kwasów omega 3?

Nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o nich w codziennym menu. Kwasy omega 3 pełnią rolę budulca, czuwającego nad prawidłowym rozwojem i funkcjonowaniem organizmu. Zapewnienie ich w odpowiedniej dawce już w wieku niemowlęcym, a także u dzieci i młodzieży pozytywnie wpłynie na pamięć, rozwój psychoruchowy, poprawi ostrość widzenia, a przede wszystkim podwyższy odporność organizmu na infekcje, alergie czy zmiany skórne. Z kolei dorośli dzięki spożywaniu omega 3 będą mieli zdrowe włosy, skórę i paznokcie, obniżą ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego i zadbają o prawidłową pracę układu nerwowego. Kwasy wspomogą również walkę z nadwagą.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 znajdziemy w też orzechach. W mniejszych ilościach występują w brokułach, zielonym groszku, sałacie i kapuście. Można je dostarczać organizmowi również w postaci tranu czy innych suplementów zawierających omega 3.

suplementy dla wegetarian

Jakie suplementy dla wegetarian wybrać?

2022-04-04
Warunkiem każdej diety, także i wegetariańskiej, powinno być to, aby była odpowiednio zbilansowana. Czy suplementy dla wegetarian są w tym pomocne? Sprawdź!
Proste i pyszne ciasta na Boże Narodzenie [PRZEPISY]

Proste i pyszne ciasta na Boże Narodzenie. Przepisy ze zdjęciami

2021-12-01
Święta Bożego Narodzenia to czas odpoczynku, uśmiechu, bliskości, ale także moment wielu kulinarnych popisów. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich bliskich, po tradycyjnym barszczu i karpiu podaj pyszny deser w postaci dobrego ciasta. Zastanawiasz się, jakie ciasta na Boże Narodzenie upiec tym razem, aby pozytywnie zaskoczyć rodzinę? Mamy dla ciebie kilka podpowiedzi! Przepisy na ciasta będą łatwe i proste w przygotowaniu. Sprawdź nasze pomysły na wigilijne przepisy na bożonarodzeniowe placki.
materace

Materac zdrowotny dla osób z problemami kręgosłupa. Jaki wybrać?

2021-09-01
Dzięki specjalistycznemu materacowi nie tylko zadbasz o kondycję swojego kręgosłupa, ale w końcu będziesz wypoczęty i pełen siły. Sprawdź!
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
Jak zrobić świąteczne pierogi w wersji fit?

Jak zrobić świąteczne pierogi w wersji fit?

2020-12-01
Jeśli znajdą się osoby, które nie lubią pierogów, to z całą pewnością można policzyć je na palcach jednej ręki. Tym bardziej, jeśli chodzi o pyszne, świąteczne ...
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-11-23
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...