Data modyfikacji:

Najlepsze peelingi do twarzy za mniej niż 20zł

Autor: Joanna Stanuch

Niezależnie od rodzaju, każda cera wymaga regularnego złuszczania. Sęk w tym, by wybrać odpowiedni produkt, który nam to zapewni. Dobry peeling do twarzy powinien łączyć w sobie skuteczne usuwanie martwego naskórka wraz z idealnie dobraną pielęgnacją. Sprawdźcie, na które peelingi warto zwrócić szczególną uwagę. Świetnie działają, a do tego nie zapłacicie za nie więcej, niż dwadzieścia złotych.

Jak działa peeling do twarzy?

Zarówno posiadaczki cery tłustej i problematycznej, jak i „suchoskóre” nosicielki cery wrażliwej powinny mieć w zanadrzu dobry, dobrany do potrzeb peeling. Niezależnie od typu cery, w pewnym sensie każda działa tak samo – komórki naskórka obumierają, uniemożliwiając wybicie się na pierwszy plan nowym, świeżym i zdrowym. Brak regularnego złuszczania skutkuje ziemistą, szarą cerą, gorszym wchłanianiem składników aktywnych z kosmetyków, a w przypadku skór mieszanych i tłustych – częstszym powstawaniem niedoskonałości wskutek zablokowania porów skóry.

Peeling umożliwia usunięcie obumarłych komórek, a tym samym – odsłonienie młodych. Poza tym, oczyszcza pory z pozostałości makijażu, czy codziennych zanieczyszczeń, których nie usunie żel do mycia twarzy czy tonik. Efektem regularnego złuszczania naskórka jest świetlista cera o zdrowym kolorycie, większej gładkości i mniejszych niedoskonałościach.

Rodzaje peelingów do twarzy

Podstawowy podział domowych kosmetyków do złuszczania to peelingi mechaniczne i enzymatyczne. Pierwsze z nich poznamy po zawartości ścierających drobinek zmieszanych z kosmetykiem kremowym, z kolei peeling enzymatyczny, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na działaniu enzymów (najczęściej papainy – enzymu owocowego) i nie wymaga silnego tarcia. Podział ten sam w sobie sugeruje, że peelingi mechaniczne mogą być stosowane przez skóry tłuste i trądzikowe – mniej wrażliwe, z kolei posiadaczki cer suchych i wrażliwych powinny sięgać po delikatniejsze w działaniu preparaty enzymatyczne.

Peeling do twarzy – jak używać go prawidłowo?

Mogłoby się wydawać, że używanie peelingu jest sprawa banalnie prostą. Niestety – wiele z nas nadal popełnia błędy, przez które kosmetyk nie ma szansy zadziałać prawidłowo.

Wariant 1: peeling mechaniczny dla skór problematycznych

Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej lub mieszanej, sięgnij po peeling mechaniczny. Przed jego użyciem dokładnie zmyj makijaż, umyj skórę preparatem myjącym w połączeniu z ciepłą wodą. Dopiero na nieco wilgotną, oczyszczoną skórę nałóż odrobinę peelingu, po czym wmasuj go dokładnie w skórę całej twarzy. Uwzględnij miejsca tuż przy skrzydełkach nosa orz podbródek – czyli te sfery, w których często gromadzą się zaskórniki. Peeling mechaniczny obficie zmyj letnią wodą.

Wskazówka: po wykonaniu peelingu z drobinkami warto nałożyć na twarz normalizującą maskę. Świeżo złuszczona skóra lepiej przyjmie substancje aktywne.

Wariant 2: peeling enzymatyczny dla cer wrażliwych

Jeśli twoja skóra jest sucha, skłonna do podrażnień lub zauważasz na niej pękające naczynka to znak, że peeling mechaniczny nie jest dla ciebie. Jego stosowanie mogłoby pogorszyć stan wrażliwej skóry, dlatego zdecyduj się na delikatniejszy w działaniu peeling enzymatyczny.

Przygotowanie cery do peelingu zachodzi identycznie, jak powyżej. Różnice zaczynają się dopiero na etapie stosowania peelingu enzymatycznego. Pamiętaj, aby stosować go zawsze na wilgotną skórę – choć producenci kosmetyków nie zawsze o tym wspominają, woda wspomaga działanie enzymów zawartych w kosmetyku. Nałóż peeling jak maseczkę, omijając oczy i usta. Zmyj po około 20 minutach.

Ciekawostka: peelingi enzymatyczne mogą być stosowane przez posiadaczki cer problematycznych – tłustych, mieszanych, trądzikowych. Choć ich działanie jest delikatniejsze, także przyniosą nam oczekiwany skutek.

Na co uważać stosując peelingi?

Mimo, że mowa o kosmetykach do domowego użytku, również i w tym wypadku powinnyśmy zachować czujność podczas ich stosowania.

  • Przede wszystkim, wstrzymaj się z wykonaniem peelingu, gdy na twojej twarzy goszczą świeże rany (np. po naruszonym trądziku) – inaczej możesz narazić się na bolesne doświadczenia i dłuższe gojenie.
  • Peelingi stosuj nie częściej, niż 2 razy w tygodniu – niezależnie od tego, jaki typ cery posiadasz. Ich zbyt częste stosowanie również może przyczynić się do podrażnień.
  • Polecane peelingi za mniej niż 20 złotych

    Przygotowałam dla was krótką listę moich ulubionych peelingów. Ich atuty to doskonałe działanie i niska cena – nie kosztują więcej, niż 20zł a potrafią zdziałać cuda.

    1. Vianek, normalizujący peeling do twarzy – 15,49 zł

    Markę Vianek uwielbiam za naturalne składy i piękne opakowania. Ich peeling do twarzy z korundem działa skutecznie, lecz delikatnie – drobinki nie są zbyt ostre, a ekstrakty ziołowe skutecznie koją moją kapryśną cerę.

    2. Nacomi, peeling do twarzy przeciwtrądzikowy – 19,55 zł

    Działanie tego produktu jest porównywane do salonowej mikrodermabrazji. Peeling Nacomi rzeczywiście złuszcza intensywnie – i tutaj znajdziemy korund, lecz o o wiele ostrzejszy. Jego działanie bilansują łagodzący olejek jojoba i skrzyp polny.

    3. Sylveco, enzymatyczny peeling do twarzy – 16,00 zł

    Choć jestem posiadaczką cery mieszanej, od czasu do czasu sięgam po peeling enzymatyczny. To kosmetyk idealny, gdy oczekuję nieco lżejszego działania. W enzymatycznym peelingu Sylveco najdziemy olej migdałowy, olej z trawy cytrynowej i masło kakaowe. Delikatne, lecz widoczne gołym okiem efekty gwarantowane.

    4. Perfecta, oczyszczanie mineralny peeling gruboziarnisty – 9,49 zł

    To chyba pierwszy peeling, którego używałam – do dziś powracam do niego z chęcią. Zawiera mineralne drobinki orzecha włoskiego, dzięki czemu złuszcza naprawdę intensywnie. Po jego zastosowaniu skóra jest idealnie gładka, oczyszczona i odświeżona.


    Dajcie znać, które peelingi wy polecacie. Wolicie preparaty mechaniczne, czy enzymatyczne?

    Krem do twarzy  UV

    Krem z filtrem UV do twarzy. Jaki kupić?

    2023-06-17
    Szkodliwość promieni słonecznych to problem powszechnie znany, dlatego krem z filtrem UV to must have każdej kosmetyczki. Zdaniem specjalistów kosmetyk tego typu należy aplikować na twarz przez cały rok, a nie wyłącznie podczas wakacyjnych miesięcy. Z podwyższonym indeksem UV możemy mieć do czynienia nawet w grudniu lub styczniu. Z tego powodu tak ważny jest zakup kremu z filtrem UV, który najlepiej wpisze się w potrzeby naszej skóry. Nie wiesz, na jaki kosmetyk się zdecydować? Sprawdź nasze propozycje i zadbaj o codzienną ochronę przed słońcem.
    Codzienne ćwiczenia w okresie świątecznym [WYZWANIE 30 DNI]

    Codzienne ćwiczenia w okresie świątecznym [WYZWANIE 30 DNI]

    2022-12-25
    Święta za pasem, a wraz z nami czas słodkiego obżarstwa i lenistwa. Znacie to? Nie miałabym serca nikogo przekonywać, by w tym pięknym czasie zrezygnować z pysz...
    Prezent dla sportsmenki - 5 propozycji

    Prezent dla sportsmenki - 5 propozycji

    2022-11-28
    Nadchodzi prezentowy zawrót głowy. Mimo, że dopiero początek świątecznego miesiąca, pomyślcie o prezentach dla najbliższych już teraz – im wcześniej, tym lepiej...
    makijaż jesienny

    Gorące trendy makijażowe. Jesień 2021

    2021-10-10
    Panie i panowie, to już oficjalne! Nareszcie możemy znów cieszyć się i bawić makijażem! Po roku spędzonym w domu i lecie zbyt gorącym na cokolwiek więcej niż krem z filtrem przeciwsłonecznym, miłośnicy makijażu odkurzają pędzle, czyszczą narzędzia i przygotowują się na jesień prawdziwej zabawy. Przed Wami najgorętsze trendy tego sezonu, które królować będą podczas naszych spacerów wśród kolorowych, jesiennych liści i popijania kultowej już dyniowej latte.
    serum

    Wybieramy serum do twarzy – ranking najlepszych kosmetyków

    2021-08-05
    Serum uważane jest za kosmetyk bardziej treściwy niż krem, dlatego wiele osób ma wobec niego wysokie oczekiwania. Sprawdź nasz ranking!
    Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

    Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

    2021-05-12
    To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...