Data modyfikacji:

Mikrodermabrazja diamentowa. Co powinnaś wiedzieć o zabiegu?

Autor: Joanna Stanuch

Wiosna daje nam już nieśmiałe sygnały o swoim nadejściu, a to oznacza, że najwyższy czas na intensywną regenerację skóry po mroźnej zimie. To doskonała pora na to, aby zaplanować przeprowadzenie zabiegów kosmetycznych, które pozwolą naszej skórze powitać ciepłe dni w doskonałym stanie. Dziś polecamy prosty zabieg, który wykonać możemy zarówno w salonie urody, jak i w zaciszu domowym – mikrodermabrazję diamentową.

Czym właściwie jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nic innego jak mechaniczne złuszczanie naskórka. Wśród jej typów wyróżniamy mikrodermabrazję diamentową, korundową, oraz wodno-tlenową (oksybrazję). Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim rodzajem środka ściernego. Najczęściej stosowaną w salonach urody odmianą mikrodermabrazji jest diamentowa – i to jej właśnie przyjrzymy się nieco uważniej.

Mikrodermabrazję diamentową wykonuje się z użyciem głowic diamentowych o różnych gradacjach i wielkościach, w zależności od miejsca, które jest poddawane zabiegowi. Jednocześnie, aparat wytwarza podciśnienie, dzięki czemu złuszczany naskórek zostaje wciągany do maszyny.

Wskazania  i przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja diamentowa przyniesie fantastyczne rezultaty posiadaczom skóry problematycznej, jednak z pewnymi zastrzeżeniami. Głównymi wskazaniami do jej wykonania są:

 • Zaskórniki
 • Nadmierna produkcja sebum
 • Rozszerzone pory
 • Blizny
 • Przebarwienia
 • Rozstępy (świeże)
 • Mała jędrność skóry
 • Rogowacenie okołomieszkowe
 • Z wykonania zabiegu powinny zrezygnować osoby, które:

 • Cierpią na trądzik różowaty lub ropny trądzik w fazie aktywnej
 • Chorują na przewlekłe schorzenia skóry (np. łuszczycę)
 • Mają skórę skłonną do bliznowców
 • Mają cerę wrażliwą, skłonną do pękających naczynek
 • Chorują na nowotwory skóry
 • W potencjalnym polu zabiegowym posiadają znamiona, brodawki etc.
 • VANITY_B MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA BN-17 (PRZENOŚNA) - OD 319,00 ZŁ

  Efekty zabiegu

  Jeśli kwalifikujesz się do wykonania mikrodermabrazji diamentowej, możesz spodziewać się natychmiastowych efektów:

 • Skóra jest wygładzona, nabiera zdrowego kolorytu
 • Zmniejsza się ilość zaskórników oraz skłonność do łojotoku
 • Po kilku zabiegach możesz spodziewać się rozjaśnienia przebarwień, zmniejszenia rozstępów i blizn. Skóra zostanie także pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu z czasem stanie się o wiele jędrniejsza.

  Gdzie i jak często wykonywać?

  Zdania co do zalecanej częstotliwości wykonywania zabiegu są podzielone, gdyż zależy ona od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry. Z reguły mikrodermabrazję diamentową wykonuje się raz na 4 tygodnie, jednak kosmetolodzy w wyjątkowych przypadkach proponują częstsze zabiegi (nawet raz na tydzień). Obserwuj swoją skórę po wykonaniu pierwszej mikrodermarazji – gdy z czasem zauważysz, że jej stan ponownie minimalnie się pogorszył, możesz zdecydować się na kolejny zabieg.

  W salonach kosmetycznych cena wykonania zabiegu waha się z reguły od 80 zł do 150 zł. Jeśli ufasz swoim zdolnościom kosmetycznym, możesz zainwestować we własny, poręczny aparat do mikrodermabrazji i przeprowadzać ją samodzielnie w domu. To naprawdę proste!

  YouTube / Agnieszka Grzelak Beauty

  serum

  Wybieramy serum do twarzy – ranking najlepszych kosmetyków

  2020-05-26
  Serum uważane jest za kosmetyk bardziej treściwy niż krem, dlatego wiele osób ma wobec niego wysokie oczekiwania. Sprawdź nasz ranking!
  Taśmy do ćwiczeń

  Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

  2020-03-16
  Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!
  Jak dbać o włosy

  Jak dbać o włosy? 7 najważniejszych zasad pielęgnacji włosów

  2020-02-21
  Mówi się, że zdrowe i piękne włosy to dar od Matki Natury. Owszem, niektóre dziewczyny mogą nazwać się prawdziwymi szczęściarami, bo ich włosy są naturalnie piękne. Ale to wcale nie znaczy, że posiadaczki nieco rzadszych i mniej błyszczących włosów są na straconej pozycji. Wystarczy zdać się na kilka najważniejszych zasad pielęgnacji włosów, dzięki którym twoje kosmyki będą prezentować się świetnie. Przekonaj się zatem, jak dbać o włosy!
  mycie-włosów

  Mycie włosów metodą OMO

  2020-02-21
  Jeśli chcesz, aby twoje włosy nabrały blasku, były zdrowe i dobrze się układały, przekonaj się, co kryje się pod tym enigmatycznym skrótem - OMO.
  Produkty z niskim indeksem glikemicznym

  Dieta o niskim indeksie glikemicznym. Jak ułożyć jadłospis na tydzień? Jakie produkty i zasady?

  2020-02-21
  Indeks glikemiczny (IG) jest parametrem, który pozwala na klasyfikowanie produktów spożywczych pod względem ich wpływu na podniesienie poziomu glukozy we krwi. Kontrola indeksu glikemicznego spożywanych posiłków jest szczególnie ważna dla cukrzyków, jednak coraz częściej zaleca się ją i zdrowym osobom, które chcą cieszyć się smukłą linią i zapobiegać wielu chorobom. Jak powinna wyglądać dieta o niskim indeksie glikemicznym? Sprawdź listę „dozwolonych” oraz „zakazanych” produktów.
  Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

  Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

  2020-01-20
  Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...