Data modyfikacji:

Keratynowe prostowanie włosów - zabieg przereklamowany?

Autor: Joanna Stanuch

Która z nas nie marzy o pięknych, lśniących włosach niczym z reklamy? Niestety, mnóstwo kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swojej fryzury choćby dlatego, że kosmyki są zniszczone wskutek codziennych zabiegów stylizacyjnych. W ostatnim czasie rekordy popularności bije zabieg keratynowego prostowania, który natychmiastowo nadaje włosom zdrowy wygląd. Jednak, czy w każdym wypadku okaże się on najlepszym rozwiązaniem?

Keratynowe prostowanie włosów to stosunkowo łatwy zabieg fryzjerski, polegający na naniesieniu na kosmyki preparatu keratynowego i wyprostowaniu ich silnie rozgrzaną prostownicą. Efektem zabiegu jest natychmiastowe wygładzenie włosów, nadanie im miękkości i gładkości. Wszystko za sprawą keratyny - naturalnego budulca włosa, który uzupełnia jego strukturę, co po prostowaniu zauważymy szczególnie w przypadku włosów silnie zniszczonych.

Zalety zabiegu

Co przemawia za zastosowaniem keratynowego prostowania? Bezapelacyjnie jego natychmiastowość – aby uzyskać podobny efekt, musiałybyśmy miesiącami skrupulatnie zajmować się pielęgnacją włosów, np. poprzez ich olejowanie. Przez dłuższy czas nie będziemy musiały także przejmować się prostowaniem i wymyślnym układaniem – będziemy cieszyły się z kolei łatwymi we współpracy, dobrze układającymi się włosami. Jeśli jednak efekt zabiegu nie okaże się zadowalający, nie ma powodu do paniki - rezultat będzie zmniejszał się stopniowo, wraz z każdym, kolejnym myciem.

Nie wszystko jest takie proste…

Keratynowe prostowanie nie należy do zabiegów, któremu absolutnie nic nie można by zarzucić. Wiele kobiet, które zdecydowały się na jego wykonanie wskazuje, że po wypłukaniu keratyny z włosów ich stan był gorszy, niż przed wykonaniem prostowania. Z tego względu, nad zabiegiem powinny dwa razy zastanowić się te z pań, które są posiadaczkami włosów szczególnie zniszczonych i słabych. Niejednokrotnie zdarza się, że kosmyki po wykonaniu keratynowego prostowaniu wykazują także szybszą skłonność do przetłuszczania.

Po drugie – należy pamiętać, że zabieg ten nie gwarantuje trwałych efektów. Zwykle doskonały wygląd fryzury utrzymuje się do 4 tygodni, z kolei przy częstym myciu włosów będzie on jeszcze krótszy.

Trzeba także pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu keratynowego prostowania nie można myć wlosów przez najlepiej 2, a nawet 3 dni. Trzeba także zrezygnować na ten czas z sauny czy basenu, gdzie włosy mogłyby się zmoczyć. Jednocześnie także nie poleca się spinania i związywania włosów, które mogłyby doprowadzić do powstania zagnieceń na włosach.

By efekty zabiegu utrzymywały się dłużej warto zainwestować w odpowiednie kosmetyki. Podczas zakupów szukaj produktów, w których nie ma alkoholu, SLS-ów i silikonów, który niewątpliwie negatywnie wpłyną na stan włosów.

SYNOPTISPHARMA, szampon do włosów przetłuszczających się; 8,40 zł/200 ml

Jaka alternatywa?

Jak wiadomo, zabieg keratynowego prostowania zaoszczędza nam mnóstwo czasu na codziennej stylizacji. Jeśli jednak po przeczytaniu tego artykułu masz choć cień wątpliwości co do tego, czy powinnaś go wykonać, wypróbuj preparaty kosmetyczne gwarantujące podobny efekt, lecz mniej ingerujące w stan kosmyków.

1. CHI KERATIN SZAMPON REKONSTRUUJĄCY Z KERATYNĄ 355 ML

Więcej o pielęgnacji zniszczonych włosów poczytasz tutaj: Olejowanie włosów dla początkujących

Miałyście do czynienia z keratynowym prostowaniem? Jakie są Wasze spostrzeżenia?

serum

Wybieramy serum do twarzy – ranking najlepszych kosmetyków

2020-05-26
Serum uważane jest za kosmetyk bardziej treściwy niż krem, dlatego wiele osób ma wobec niego wysokie oczekiwania. Sprawdź nasz ranking!
Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

2020-03-16
Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!
Jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy? 7 najważniejszych zasad pielęgnacji włosów

2020-02-21
Mówi się, że zdrowe i piękne włosy to dar od Matki Natury. Owszem, niektóre dziewczyny mogą nazwać się prawdziwymi szczęściarami, bo ich włosy są naturalnie piękne. Ale to wcale nie znaczy, że posiadaczki nieco rzadszych i mniej błyszczących włosów są na straconej pozycji. Wystarczy zdać się na kilka najważniejszych zasad pielęgnacji włosów, dzięki którym twoje kosmyki będą prezentować się świetnie. Przekonaj się zatem, jak dbać o włosy!
Produkty z niskim indeksem glikemicznym

Dieta o niskim indeksie glikemicznym. Jak ułożyć jadłospis na tydzień? Jakie produkty i zasady?

2020-02-21
Indeks glikemiczny (IG) jest parametrem, który pozwala na klasyfikowanie produktów spożywczych pod względem ich wpływu na podniesienie poziomu glukozy we krwi. Kontrola indeksu glikemicznego spożywanych posiłków jest szczególnie ważna dla cukrzyków, jednak coraz częściej zaleca się ją i zdrowym osobom, które chcą cieszyć się smukłą linią i zapobiegać wielu chorobom. Jak powinna wyglądać dieta o niskim indeksie glikemicznym? Sprawdź listę „dozwolonych” oraz „zakazanych” produktów.
mycie-włosów

Mycie włosów metodą OMO

2020-02-21
Jeśli chcesz, aby twoje włosy nabrały blasku, były zdrowe i dobrze się układały, przekonaj się, co kryje się pod tym enigmatycznym skrótem - OMO.
Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2020-01-20
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...