Data modyfikacji:

Jak wybrać sportowy biustonosz?

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Sportowy strój to nie tylko wygodne buty, dresowe spodnie  i oddychająca koszulka. Równie ważny jest odpowiedni  sportowy biustonosz, który może znacznie poprawić komfort ćwiczeń.

Usztywniane staniki noszone na co dzień niestety niezbyt dobrze sprawdzają się podczas ćwiczeń. Biustonosz zakładany na trening powinien być elastyczny, wygodny i zrobiony z oddychającej tkaniny . Ponadto nie może krępować swobody ruchów (np. przez opadające lub uwierające cienkie ramiączka). Jego podstawowym zadaniem jest unieruchomienie biustu podczas ćwiczeń, dlatego często jest wysoko zabudowany.

W sklepach znajdziemy trzy typy sportowych biustonoszy. Pierwszy z nich to tzw. biustonosz kompresyjny. Przeznaczony jest on przede wszystkim dla kobiet z małym biustem (rozmiary A i B). Miseczki nie są w nim rozdzielone, a piersi przyciśnięte są do ciała i unieruchomione. W takich biustonoszach najczęściej nie ma regulacji ramiączek.

Ostatni rodzaj to biustonosz kompresyjny z dzielonymi miseczkami i regulowanymi ramiączkami. Jest to również wygodna opcja dla kobiet z większym biustem. Dużym plusem jest tutaj możliwość regulacji i idealnego dopasowania stanika. Ten typ biustonosza sprawdzi się przy lżejszych formach aktywności, ponieważ trochę cieńsze ramionka mogą się przesuwać przy większej aktywności.

Warto również zwrócić uwagę na kolor i ogólny wygląd biustonosza – model kompresyjny dobrze sprawdzi się  jako top do ćwiczeń. Jeśli na trening zawsze ubieramy bokserkę, wybierzmy stanik z krzyżowym zapięciem. Podczas zakupów trzeba wziąć pod uwagę także materiał, z którego uszyty jest biustonosz - najlepiej by były to lycra i nylon.

biustonosze sportowe dla dużego biustu

Biustonosze sportowe do dużego biustu

2020-05-24
Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
jak się ubrać do groty solnej?

Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

2020-05-07
Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-05-06
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
rowery do ćwiczeń

Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

2020-04-13
Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.
Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

2020-03-16
Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!
Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

2020-03-11
Wydaje Ci się, że trening z kettlebellem wspomaga jedynie budowę siły mięśni ramion? Porzuć to przekonanie i sama zacznij trenować z odważnikiem w kształcie kuli z uchwytem, aby harmonijnie wymodelować całą sylwetkę. Prezentujemy 5 ćwiczeń z kettlebellem.