Data publikacji:

Jak wybierać preparat z tranem?

Autor: Sylwia Stwora

Z wątroby dorsza a może z wieloryba? W płynie czy w kapsułkach? Naturalny czy o owocowym aromacie? Z nami dowiesz się jak wybrać preparat z tranem, aby mieć pewność, że prawidłowo spełni on swoje zadanie, czyli pomoże Ci wzmocnić odporność i usprawni pracę organizmu.

Tran z rekina dodatkowo zawiera skwalen przez co działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, przyspiesza gojenie ran, zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych oraz alkiloglicerole odpowiedzialne za m.in. prawidłowe krzepnięcie krwi.

Kolejną kwestią przy wyborze preparatu z tranem jest jego forma. Płynny tran możesz przyjmować nie tylko na łyżeczce zarówno sam, jak i na cukrze, ale także dolewać go do herbaty. Z kolei tabletki są łatwo przyswajalne, podobnie jak żelki czy kapsułki do żucia. Jeśli Ciebie lub Twoje dzieci odrzuca rybi zapach specyfiku, możesz sięgnąć po wersję o smaku i aromacie owoców, np. cytryny, maliny, mięty, itp.

W przypadku preparatów z tranem zwykle cena idzie w parze z jakością produktu. Droższe specyfiki najczęściej zawierają więcej cennych składników. Warto też sięgać po preparaty pochodzące z Islandii i Norwegii.