Data modyfikacji:

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Autor: Marcin Szewczyk

Okulary nie są tanie. Dlatego powinny nam służyć przez wiele lat. Modne i dobrze dobrane oprawki są ozdobą, podkreślają charakter właściciela, dodają mu wyrazu i błysku. Wybierając odpowiedni dla nas model, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim kształt naszej twarzy.

Twarz okrągła

Cechy: podobna wysokość i szerokość twarzy, szczęka i czoło delikatnie zaokrąglone

Rada:  okulary powinny wizualnie zwężać i wydłużać naszą buzię. Polecana są ramki równe lub odrobinę większe od obrysu twarzy. Osoby o okrągłej twarzy powinny zdecydować się na wyraziste kolory, które wysmuklą twarz.

Twarz owalna

Cechy: delikatne i harmonijne rysy, wysokie, wyraźnie zarysowane kości policzkowe, delikatna szczęka i broda

Rada: posiadacze owalnej twarzy mogą uważać się za szczęściarzy. Pasuje im bowiem niemal każdy model oprawek. Mają więc w czym wybierać. Oprawki nie powinny być jednak  szersze niż obrys twarzy na wysokości oczu. Często poleca im się niezbyt wąskie ramki w kształcie orzecha.

Twarz kwadratowa

Cechy: szerokie czoło, wyraźne policzki, mocno zarysowana szczęka

Rada: okulary powinny odwrócić uwagę od żuchwy, nadać buzi delikatniejszy kształt i optycznie ją skrócić. Polecane ramki: górna oprawka powinna znajdować się na wysokości brwi, dół lekko zaokrąglony.

Twarz prostokątna

Cechy: podłużna twarz, kanciaste czoło, policzki płaskie, szerokość w każdym miejscu (czoło, policzki, żuchwa) jednakowa.

Rada: okulary powinny poszerzać twarz. U osób o takim kształcie twarzy dobrze wyglądają ramki z krótką linią poziomą i szeroką pionową. Można zaszaleć z kolorami zauszników, co dodatkowo poszerzy twarz

Twarz trójkątna

Cechy: wąska szczęka, dużo szersza góra

Rada: okulary powinny zmiękczać rysy twarzy, dlatego osoby o twarzy trójkątnej powinny mocno zaakcentować okolice oczu (np. oprawki, w których górna krawędź mocno wystaje na zewnątrz.  Nadadzą się również oprawki o zaokrąglonej dolnej krawędzi lub zupełnie okrągłe.

link="file"]

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
kwas migdałowy

Kwas migdałowy – efekty, działanie, polecane kosmetyki

2020-10-18
Trądzik, ziemista cera, nadmierne przetłuszczanie? Na te problemy może pomóc ci kwas migdałowy – efekty jego stosowania są naprawdę zdumiewające. Sprawdź!
serum

Wybieramy serum do twarzy – ranking najlepszych kosmetyków

2020-05-26
Serum uważane jest za kosmetyk bardziej treściwy niż krem, dlatego wiele osób ma wobec niego wysokie oczekiwania. Sprawdź nasz ranking!
peeling do ust

Jak zrobić domowy peeling do ust?

2019-10-01
Aby cieszyć się gładkimi i pełnymi ustami, dołącz do swojej pielęgnacji domowy peeling do ust. Efekt może cię zaskoczyć. Sprawdź!
kobieta biorąca kąpiel

Wrastające włoski. Sprawdzone sposoby na wstydliwy problem

2019-09-17
Jak zapobiegać problemowi wrastających włosków? Jak usuwać wrastające włoski w prosty i bezbolesny sposób? Sprawdź w naszym poradniku!
Suplementy paznokcie

Suplementy na paznokcie. Czy pomogą z łamiącymi się paznokciami?

2019-09-15
Mimo wciąż rosnącej świadomości dotyczącej pielęgnacji dłoni, zniszczone i osłabione paznokcie wciąż stanowią problem dla wielu kobiet oraz mężczyzn. Istnieje mnóstwo odżywek do paznokci, które doraźnie pomagają w sytuacjach kryzysu. Czy jednak niwelują przyczynę słabej kondycji płytek paznokciowych? W jaki sposób, raz na zawsze, pozbyć się problemu łamliwych paznokci?