Data modyfikacji:

Hydrofit – brazylijski sposób na walkę z nadwagą

Autor: Sylwia Stwora

Fitness w wodzie to w ostatnim czasie prawdziwy hit. Oprócz popularnego aqua aerobicu, coraz częściej wybierany jest hydrofit – recepta na szczupłą sylwetkę rodem z Brazylii.

Hydrofit to zestaw ćwiczeń wykonywanych w basenie przy pomocy urządzenia o nazwie Water Bike. Jest to „wodny rower” pozbawiony siodełka. Umożliwia dostosowanie obciążenia do własnych możliwości, oferując trening kondycyjny, rekreacyjny, leczniczy czy rehabilitacyjny. Mechanizm umiejscowiony jest na ścianie basenu. Podczas zajęć zanurzasz się w wodzie na wysokość ramion.

Dwa punkty podparcia, czyli kierownica i pedały, zlokalizowane są w ten sposób, by podczas treningu rozciągał się kręgosłup, który za sprawą wody ulega odciążeniu. Ruchy miednicy przy pedałowaniu wzmacniają mięśnie przykręgosłupowe.

Trening jest też bardzo przyjazny dla stawów. Jednak ćwiczenie w wodzie wymaga włożenia intensywniejszej pracy przez podwyższony opór, który w basenie jest 12-krotnie większy niż w przypadku powietrza. Tym sposobem spalasz więcej kalorii, dlatego też hydrofit polecany jest nie tylko osobom z problemami zdrowotnymi, lecz także takim, które chciałyby zrzucić zbędne kilogramy. Ciśnienie wody pomaga w redukcji cellulitu, a układ ciała sprzyja modelowaniu brzucha i pośladków.

Do wyboru jest wiele rodzajów ćwiczeń - każde możesz dopasować wedle własnych potrzeb. Przed rozpoczęciem treningu obowiązkowa jest rozgrzewka, która przygotuje do późniejszego dużego wysiłku. Na koniec przeprowadzane są ćwiczenia rozluźniające mające na celu odprężenie przepracowanych mięśni.

Co ciekawe, hydrofit, mimo brazylijskiego rodowodu, jest tak naprawdę pomysłem należącym do Polaka – prof. Leszka Szmuchrowskiego (Uniwersytet w Belo Horizonte).

Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.