Data modyfikacji:

Depresja - jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne?

Autor: Marcin Szewczyk

Stres, doskwierający nam szczególnie jesienią i zimą brak słońca, codzienna bieganina, nagromadzenie się problemów. Łatwo wpaść w stan przygnębienia, stracić dobry humor i złapać psychiczny dołek. Prezentujemy kilka porad, jak nie dać się stanom depresji i odzyskać dobre samopoczucie!

Wysypiaj się

Sen to naturalny wentyl bezpieczeństwa dla naszego organizmu, który pozwala nam  przetrawić smutne i złe doświadczenia.

Weź relaksującą kąpiel

Napuść do wanny ciepłej wody, dolej do niej olejków eterycznych i soli morskiej i pozwól sobie dłuższą chwilę poleniuchować w kąpieli. Gorąca woda spłucze z ciebie negatywne emocje i pobudzi nasze ciało do działania.

Dbaj o dietę

Wyeliminuj ze swojego jadłospisu fastfoody, tłuste mięso i inne wysoko przetworzone produkty, a zamiast jedz więcej warzyw, owoców i ryb. Zadbaj też o estetykę przyrządzanych przez siebie potraw. Nic tak nie poprawia humoru, jak dobry i bogaty w substancje odżywcze posiłek.

Ruszaj się

Wybierz się na rower lub spacer. W zimie wykorzystuj każdy słoneczny dzień na ruch na świeżym w powietrzu. Nie kiś się w domu i ciesz się światem zewnętrznym.

Pozytywne myślenie

Naucz się wyciągać wnioski ze swoich porażek. Negatywne doświadczenia też mogą nas czegoś nauczyć, warto więc skupić się na tym, jakie wnioski z nich wyciągniesz na przyłoić. Pamiętaj też, że to, co dziś wydaje się wielkim problemem, w wielu przypadkach za kilka dni/tygodni/miesięcy będzie tylko jedynie odległym wspomnieniem.

Ważne: jeśli stan smutku i przygnębienia utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie, koniecznie udaj się do lekarza, ponieważ możesz potrzebować fachowej pomocy!

materace

Materac zdrowotny dla osób z problemami kręgosłupa. Jaki wybrać?

2021-09-01
Dzięki specjalistycznemu materacowi nie tylko zadbasz o kondycję swojego kręgosłupa, ale w końcu będziesz wypoczęty i pełen siły. Sprawdź!
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-11-23
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
żeń-szeń właściwości

Żeń-szeń. Właściwości i przeciwwskazania

2019-09-09
Poprawia pamięć, łagodzi stres, a do tego może być stosowany jako naturalny lek na obniżone libido… Mowa oczywiście o żeń-szeniu, którego cenne właściwości doceniono już tysiące lat temu. W ostatniej dekadzie ta azjatycka roślina zdobyła ogromną popularność w Polsce. Sprawdź, czym jest żeń-szeń, jakie są przeciwwskazania do jego przyjmowania i jak działa.
cholesterol jak obniżyć

Cholesterol - jak obniżyć? Domowe sposoby i dieta

2019-09-03
Zdrowa dieta to podstawa leczenia wysokiego poziomu cholesterolu we krwi, ale co to tak naprawdę znaczy „zdrowa”? Chcesz wiedzieć co jeść mając wysoki cholesterol i jak obniżyć cholesterol bez leków? Przeczytaj.
dynia

Pestki z dyni - dlaczego warto je jeść? Wartości odżywcze pestek z dyni

2019-08-27
Pestki dyni są niewielkie, ale zawierają mnóstwo wartościowych właściwości odżywczych. Ich działanie może być niezwykle pomocne, dowiedz się więcej!
uśmiech

Ranking wybielających past do zębów

2019-08-26
Aby zęby prezentowały się idealnie w szerokim uśmiechu, muszą być białe. Sprawdź nasz ranking past wybielających, które pomogą ci odzyskać biel uśmiechu.