Data modyfikacji:

Ćwiczenia z hula hop

Autor: Sylwia Stwora

Myślisz, że kształtowanie talii osy, a przy okazji pozbycie się tłuszczyku z bioder i pośladków oraz ujędrnienie skóry bez wylewania siódmych potów jest niemożliwe? Postaw na ćwiczenia z hula hop i ciesz się pierwszymi efektami już po tygodniu.

Zacznij od nauki kręcenia kołem. Stań w rozkroku z lekko ugiętymi nogami. Stopy ułóż nieco szerzej niż biodra. Wyprostuj się i napij mięśnie brzucha. Ustaw hula hop na wysokości talii, wpraw je w ruch i zacznij rytmicznie kręcić biodrami. Ręce powinny być uniesione w bok (na wysokości ramion) lub znajdować się nad głową. To podstawowe ćwiczenie z obręczą, które możesz modyfikować, np. przyspieszając lub zwalniając tempo ruchów.

W przypadku gdy najbardziej chciałabyś wysmuklić pośladki i uda, ustaw hula hop przed sobą, oprzyj na nim dłonie, napnij brzuch i mięśnie pośladków. Unieś do boku prostą w kolanie lewą nogę. Powtórz 20 razy i zmień stronę.

Skutecznym sposobem na płaski brzuch jest wykonywanie brzuszków. Załóż hula hop (wysokość łopatek) i połóż się na plecach. Trzymając oburącz koło wykonuj tradycyjne brzuszki – 2 razy po 20 powtórzeń). Z kolei, aby wysmuklić ramiona, załóż na proste ręce hula hop i kręć nim raz w lewą, raz w prawą stronę (po 15 razy w każdą stronę, a potem zmień rękę). Dla wzmocnienia kręgosłupa chwyć w obie ręce hula hop, unieś je nad głowę (ręce proste w łokciach) i wykonuj skłony w bok.

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.