Data modyfikacji:

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Autor: Marcin Szewczyk

Płaski i zadbany brzuch jest atrakcyjny, przyciąga wzrok, świadczy o naszej dobrej kondycji, a także silnym charakterze. Każdy – niezależnie od wieku i kondycji – może zadbać o swoje mięśnie brzucha.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha powinniśmy również połączyć z ćwiczeniami aerobowymi (bieganie, pływanie, jazda na rowerze). To one bowiem pomogą nam na początku spalić tkankę tłuszczową, która zasłania „żeberka” w naszym „kaloryferze”. Bezwzględnie należy również ze swojej diety wyeliminować tłuste potrawy oraz słodycze.

Propozycje ćwiczeń

Trening zacznij od 15-minutowej rozgrzewki (bieg, jazda na rowerku stacjonarnym, wymachy rok i nóg, podskoki, itd.).

Brzuszki

Polegające na unoszeniu tułowia popular „brzuszki” to chyba najbardziej popularne ćwiczenie na mięśnie brzucha. Połóż się na plecach, uginając nogi w kolanach. Dłonie załóż za głowę, dotykając jedynie skóry za uszami. Powoli unieś głowę i górę klatki piersiowej, zbliżając je w kierunku kolan. Pamiętaj, że wystarczy, jeśli uniesiesz z podłoża tylko łopatki!

Unoszenie bioder leżąc

Unoszenie bioder leżąc angażuje przede wszystkim dolną część mięśni prostych brzucha. Połóż się na plecach, dłonie ułóż wzdłuż tułowia. Nogi ugnij w kolanach, a stopy oprzyj o podłoże. Napinając pośladki, powoli unieś biodra, następnie je obniż i wróć do pozycji wyjściowej. Nie dotykaj jednak pośladkami podłoża!

Podciąganie kolan do klatki piersiowej

Połóż się na plecach, dłonie ułóż wzdłuż tułowia. Nogi ugnij w kolanach, a stopy oprzyj o podłoże. Podciągnij kolana do klatki piersiowej, następnie obejmij kolana rękami i mocno przyciągnij do klatki piersiowej i wróć do pozycji wyjściowej.

Spięcia brzucha leżąc z jednoczesnym podciąganiem nogi

Połóż się na plecach, ręce wyciągnij za głowę. Jedną nogę ugnij w kolanie, drugą unieś ok. 10 cm nad podłoże. Weź wdech i wydychając powietrze wykonaj skłon tułowia w przód, tak aby oderwać cały tułów od podłoża. W tym samym momencie przyciągaj nogę do tułowia. Wróć do pozycji wyjściowej.

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.