Data modyfikacji:

Cardio tenis – jakie niesie korzyści dla organizmu?

Autor: Sylwia Stwora

Forma aktywności fizycznej, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, jest połączeniem ćwiczeń aerobowych z elementami tradycyjnego tenisa ziemnego. Zajęcia o charakterze grupowym (4-10 osób) odbywają się na korcie, a towarzyszy im dynamiczna i żywiołowa muzyka.

Nie ma ograniczeń wiekowych, kondycyjnych czy wynikających ze stopnia zaawansowania gry w tenisa. Trening składa się z trzech faz – ok. 10-minutowej rozgrzewki, zajęć właściwych trwających 30-50 minut (krótkie, intensywne ćwiczenia wykonywane określoną ilość razy w seriach przy tętnie minimalnym 130 uderzeń serca na minutę) oraz od 5 do 10 minut odpoczynku.

Decydując się na cardio tenis przede wszystkim zauważysz znaczącą poprawę wytrzymałości, koordynacji ruchowej i wzrost wydolności organizmu - zyska Twoje serce, płuca oraz układ krwionośny. Te zajęcia to idealny sposób na walkę ze zbędnymi kilogramami. W trakcie treningu spalasz ogromne ilości kalorii i intensyfikujesz spalanie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie tracisz na wadze oraz obwodach w kluczowych miejscach – biodrach, brzuchu, pośladkach i udach. Cardio tenis pozwala poprawić wygląd całej sylwetki, ujędrnić skórę oraz nadać jej elastyczności. Docenią to panie zmagające się z cellulitem.

Oprócz niewątpliwych zalet płynących z cardio tenisa dla naszego organizmu jest on świetną formą zarówno nauki podstaw tradycyjnego tenisa, jak i doskonalenia posiadanych umiejętności oraz dodatkowo miłą odmianą regularnych treningów. Ponadto, dzięki uwalnianiu się dużej ilości endorfin zyskujemy dobry humor i zastrzyk pozytywnej energii.

biustonosze sportowe dla dużego biustu

Biustonosze sportowe do dużego biustu

2020-05-24
Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
jak się ubrać do groty solnej?

Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

2020-05-07
Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-05-06
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
rowery do ćwiczeń

Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

2020-04-13
Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.
Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

2020-03-16
Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!
Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

2020-03-11
Wydaje Ci się, że trening z kettlebellem wspomaga jedynie budowę siły mięśni ramion? Porzuć to przekonanie i sama zacznij trenować z odważnikiem w kształcie kuli z uchwytem, aby harmonijnie wymodelować całą sylwetkę. Prezentujemy 5 ćwiczeń z kettlebellem.