Data modyfikacji:

Body Balance – na czym polega?

Autor: Sylwia Stwora

Potrzebujesz się odprężyć po ciężkim dniu? A może chciałabyś popracować nad wzmocnieniem mięśni i poprawą ich wyglądu niekoniecznie katując się dynamicznymi ćwiczeniami? Wybierz się na zajęcia o nazwie Body Balance.

Trening Body Balance, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na poszukiwaniu równowagi zarówno psychicznej, jak również harmonii ducha z ciałem. Ta forma aktywności fizycznej czerpie inspirację z jogi, pilatesu, a także tai-chi i łączy je w zajęcia gimnastyczne pozwalające odnaleźć spokój, odprężenie, równowagę wewnętrzną.

Jednocześnie podwyższa świadomość ciała przez co umożliwia odpowiednią pracę nad wzmocnieniem wszystkich partii mięśni i trzymaniem równowagi. Body Balance jest także idealnym sposobem na poprawę samopoczucia i odnowienie sił witalnych.

W czasie zajęć Body Balance wraz z odpowiednią techniką oddychania i koncentracji łączy się ćwiczenia gimnastyczne (stopniuje się je od najłatwiejszych do trudnych) oraz rozciągające. Całości towarzyszy łagodna, wyciszająca muzyka. Trening trwa zwykle 55 minut, z czego pierwsze ok. 5 minut poświęcane jest na rozgrzewkę z elementami tai-chi, 45 minut na fazę właściwą, czyli połączenie jogi i pilatesu, a 10 minut poświęcane jest relaksację i medytację.

Wybierając się na Body Balance należy zabrać ze sobą wygodny, niekrępujący ruchów i lekki strój. Ćwiczy się bez butów. Zaczynając przygodę z tą formą pracy nad sylwetką oraz psychiką, najlepiej wybrać się na kilka zajęć pod okiem profesjonalnego instruktora. Potem możesz ćwiczyć sama w domu, posiłkując się np. filmikami znalezionymi w internecie czy płytami DVD z całymi planami treningowymi Body Balance.

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.