Data modyfikacji:

Body Balance – na czym polega?

Autor: Sylwia Stwora

Potrzebujesz się odprężyć po ciężkim dniu? A może chciałabyś popracować nad wzmocnieniem mięśni i poprawą ich wyglądu niekoniecznie katując się dynamicznymi ćwiczeniami? Wybierz się na zajęcia o nazwie Body Balance.

Trening Body Balance, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na poszukiwaniu równowagi zarówno psychicznej, jak również harmonii ducha z ciałem. Ta forma aktywności fizycznej czerpie inspirację z jogi, pilatesu, a także tai-chi i łączy je w zajęcia gimnastyczne pozwalające odnaleźć spokój, odprężenie, równowagę wewnętrzną.

Jednocześnie podwyższa świadomość ciała przez co umożliwia odpowiednią pracę nad wzmocnieniem wszystkich partii mięśni i trzymaniem równowagi. Body Balance jest także idealnym sposobem na poprawę samopoczucia i odnowienie sił witalnych.

W czasie zajęć Body Balance wraz z odpowiednią techniką oddychania i koncentracji łączy się ćwiczenia gimnastyczne (stopniuje się je od najłatwiejszych do trudnych) oraz rozciągające. Całości towarzyszy łagodna, wyciszająca muzyka. Trening trwa zwykle 55 minut, z czego pierwsze ok. 5 minut poświęcane jest na rozgrzewkę z elementami tai-chi, 45 minut na fazę właściwą, czyli połączenie jogi i pilatesu, a 10 minut poświęcane jest relaksację i medytację.

Wybierając się na Body Balance należy zabrać ze sobą wygodny, niekrępujący ruchów i lekki strój. Ćwiczy się bez butów. Zaczynając przygodę z tą formą pracy nad sylwetką oraz psychiką, najlepiej wybrać się na kilka zajęć pod okiem profesjonalnego instruktora. Potem możesz ćwiczyć sama w domu, posiłkując się np. filmikami znalezionymi w internecie czy płytami DVD z całymi planami treningowymi Body Balance.

Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2022-12-28
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na temat bezpiecznego zestawiania żywności z przyjmowanymi farmaceutykami jest niezbędna, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji zdrowotnych. Sprawdź, jakie reakcje zachodzą między grejpfrutem a lekami, jakie stosujesz.
Codzienne ćwiczenia w okresie świątecznym [WYZWANIE 30 DNI]

Codzienne ćwiczenia w okresie świątecznym [WYZWANIE 30 DNI]

2022-12-25
Święta za pasem, a wraz z nami czas słodkiego obżarstwa i lenistwa. Znacie to? Nie miałabym serca nikogo przekonywać, by w tym pięknym czasie zrezygnować z pysz...
Prezent dla sportsmenki - 5 propozycji

Prezent dla sportsmenki - 5 propozycji

2022-11-28
Nadchodzi prezentowy zawrót głowy. Mimo, że dopiero początek świątecznego miesiąca, pomyślcie o prezentach dla najbliższych już teraz – im wcześniej, tym lepiej...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...