Data modyfikacji:

Alternatywa dla szamponu

Autor: Marta Nikodem

W poszukiwaniu sposobów na uporanie się z przesuszonymi włosami trafiłam na ciekawą metodę - mycia włosów odżywką. Początkowo brzmiało to dla mnie trochę abstrakcyjnie, ale postanowiłam sprawdzić jakie będą efekty.

Na czym polega mycie włosów odżywką?

Przede wszystkim musimy nabyć odpowiedni produkt, odżywkę, która nie zawiera w sobie silikonów. Cały proces mycia wygląda podobnie jak podczas mycia włosów szamponem. Moczymy włosy, nakładamy na włosy i skórę głowy odżywkę, masujemy, czekamy 3 - 4 minuty i dokładnie spłukujemy. Zazwyczaj musimy nanieść trochę więcej odżywki niż szamponu, aby dobrze umyć włosy. Nie musimy już nakładać maski na włosy.

Jakie efekty uzyskałam dzięki tej metodzie?

Już po pierwszym myciu, ku mojemu zaskoczeniu, zauważyłam całą masę plusów tej metody. Oto najważniejsze:

- włosy są świeże przez cały dzień,

- końcówki włosów są dobrze nawilżone,

- nie mam problemów z rozczesywaniem,

- cały proces trwa dużo krócej niż podczas mycia włosów szamponem a później nakładania odżywki

Ważne!

Z pewnością nie jest to metoda mycia włosów dla wszystkich, ale myślę, że warto jest ją wypróbować.  Przede wszystkim cenią ją sobie dziewczyny posiadające kręcone włosy.

Decydując się na mycie włosów odżywką należy pamiętać, że co 2 – 3 mycia musimy użyć zwykłego szamponu, aby dobrze oczyścić skórę głowy.

Odżywki polecane do tej metody :

 • Mrs. Potters - seria roślinna Balsam Melisa, witaminy A, E, F i limonka 500 ml – kupisz za 11,99 zł TUTAJ
 • BingoSpa maska z zieloną glinką 500 ml – kupisz za 10,29 zł TUTAJ
 • Joanna Naturia odżywka do włosów miód i cytryna 200 ml – kupisz za 3,69 zł TUTAJ
 • Może znacie jakieś inne niecodzienne metody na upiększenie włosów?

  serum

  Wybieramy serum do twarzy – ranking najlepszych kosmetyków

  2020-05-26
  Serum uważane jest za kosmetyk bardziej treściwy niż krem, dlatego wiele osób ma wobec niego wysokie oczekiwania. Sprawdź nasz ranking!
  Jak dbać o włosy

  Jak dbać o włosy? 7 najważniejszych zasad pielęgnacji włosów

  2020-02-21
  Mówi się, że zdrowe i piękne włosy to dar od Matki Natury. Owszem, niektóre dziewczyny mogą nazwać się prawdziwymi szczęściarami, bo ich włosy są naturalnie piękne. Ale to wcale nie znaczy, że posiadaczki nieco rzadszych i mniej błyszczących włosów są na straconej pozycji. Wystarczy zdać się na kilka najważniejszych zasad pielęgnacji włosów, dzięki którym twoje kosmyki będą prezentować się świetnie. Przekonaj się zatem, jak dbać o włosy!
  mycie-włosów

  Mycie włosów metodą OMO

  2020-02-21
  Jeśli chcesz, aby twoje włosy nabrały blasku, były zdrowe i dobrze się układały, przekonaj się, co kryje się pod tym enigmatycznym skrótem - OMO.
  kwas migdałowy

  Kwas migdałowy – efekty, działanie, polecane kosmetyki

  2019-10-03
  Trądzik, ziemista cera, nadmierne przetłuszczanie? Na te problemy może pomóc ci kwas migdałowy – efekty jego stosowania są naprawdę zdumiewające. Sprawdź!
  peeling do ust

  Jak zrobić domowy peeling do ust?

  2019-10-01
  Aby cieszyć się gładkimi i pełnymi ustami, dołącz do swojej pielęgnacji domowy peeling do ust. Efekt może cię zaskoczyć. Sprawdź!
  kobieta biorąca kąpiel

  Wrastające włoski. Sprawdzone sposoby na wstydliwy problem

  2019-09-17
  Jak zapobiegać problemowi wrastających włosków? Jak usuwać wrastające włoski w prosty i bezbolesny sposób? Sprawdź w naszym poradniku!