Data modyfikacji:

Alergia u dziecka? Te urządzenia Ci pomogą!

Autor: Marcin Szewczyk

W leczeniu małych alergików liczą się nie tylko leki, ale również odpowiednie urządzenia, które uchronią ich przed alergenami. Na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, które mogą w tym pomóc.

Oczyszczacze powietrza, jonizatory

Do pokoju małego uczuleniowca nie powinno się wstawiać nawilżacza powietrza, ponieważ roztocza bardzo lubią wilgoć. Lepsze są oczyszczacze powietrza, które przyciągają i zatrzymują drobinki kurzu. Warto zwrócić uwagę, aby oczyszczacz powietrza miał dodatkowy filtr, który skuteczniej eliminuje wszelkie alergeny. Jonizator zaś ujemnie jonizuje powietrze, sprawiając, że alergikowi oddycha się lepiej.

Odkurzacze wodne lub z filtrem HEPA

Alergicy powinni wystrzegać się tradycyjnych odkurzaczy, ponieważ te nie zatrzymują w sobie całego kurzu, który wsysają. Część kurzu zostaje z powrotem wyrzucona na zewnątrz odkurzacza. Dlatego dla uczuleniowców polecane są urządzenia ze specjalnymi filtrami. Są one droższe od zwykłych odkurzaczy, ale w domu z małym alergikiem jest to inwestycja nie do przecenienia.

Pralki dla alergików

Większość dostępnych na rynku pralek nie radzi sobie z płukaniem odzieży czy pościeli, a zatem detergenty z proszków do prania czy płynów do płukania zostają w materiale. Te przeznaczone dla alergików mają specjalne funkcje, których zadaniem jest usunąć wszelkie chemiczne środki.

Preparaty roztoczobójcze

Pomocne w walce z tymi mikroskopijnymi żyjątkami. W ostatnim czasie w aptekach można kupić skuteczne preparaty zwalczające roztocza kurzu domowego z linii Allergoff czy Alertex.

Klawiatura dla alergików

Klawiatura Viogurad UVKB50 ma w sobie funkcję dezynfekcji. Gdy kończymy z niej korzystać, umieszczamy ją w specjalnej obudowie, gdzie mikroby są niszczone za pomocą lampy ultrafioletowej o mocy 50 W. Odstrasza jednak cena – 899 dolarów.

Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

2020-05-06
Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
5 sposobów na kaca (naturalnych i skutecznych!)

Domowe sposoby na kaca. Skuteczne "kliny" na zatrucie alkoholowe

2019-12-28
Za pasem sylwester, a to oznacza, że niejednemu z nas zapewne zdarzy się przeholować. Sprawdźcie 5 sprawdzonych sposobów na kaca.
żeń-szeń właściwości

Żeń-szeń. Właściwości i przeciwwskazania

2019-09-09
Poprawia pamięć, łagodzi stres, a do tego może być stosowany jako naturalny lek na obniżone libido… Mowa oczywiście o żeń-szeniu, którego cenne właściwości doceniono już tysiące lat temu. W ostatniej dekadzie ta azjatycka roślina zdobyła ogromną popularność w Polsce. Sprawdź, czym jest żeń-szeń, jakie są przeciwwskazania do jego przyjmowania i jak działa.
materace

Materac zdrowotny dla osób z problemami kręgosłupa. Jaki wybrać?

2019-09-05
Dzięki specjalistycznemu materacowi nie tylko zadbasz o kondycję swojego kręgosłupa, ale w końcu będziesz wypoczęty i pełen siły. Sprawdź!
cholesterol jak obniżyć

Cholesterol - jak obniżyć? Domowe sposoby i dieta

2019-09-03
Zdrowa dieta to podstawa leczenia wysokiego poziomu cholesterolu we krwi, ale co to tak naprawdę znaczy „zdrowa”? Chcesz wiedzieć co jeść mając wysoki cholesterol i jak obniżyć cholesterol bez leków? Przeczytaj.
dynia

Pestki z dyni - dlaczego warto je jeść? Wartości odżywcze pestek z dyni

2019-08-27
Pestki dyni są niewielkie, ale zawierają mnóstwo wartościowych właściwości odżywczych. Ich działanie może być niezwykle pomocne, dowiedz się więcej!