Data modyfikacji:

5 ćwiczeń redukujących boczki

Autor: Sylwia Stwora

W języku angielskim fałdki tłuszczu wylewające się spod źle dopasowanej czy za krótkiej bluzki określa się mianem muffin-top. Jednak w porównaniu ze smaczną babeczką nadmiar ciała nie wygląda apetycznie. Prezentujemy 5 ćwiczeń redukujących boczki, które przyniosą rezultaty, jeśli poświęcisz na nie kwadrans każdego dnia.

Stojąc w szerokim rozkroku, unieś wyprostowane ramiona na wysokość barków i na przemian przechylaj się w bok, tak jakby ktoś Cię ciągnął za rękę. Zrób 20 powtórzeń na lewą i prawą stronę w 2 seriach. Pamiętaj o tym, że plecy mają być proste, stopy nie mogą odrywać się od podłoża, a biodra mają być nieruchome.

Połóż się na lewym boku, nogi zegnij w kolanach pod kątem prostym, dłonie oprzyj o tył głowy. Unieś tułów i ramiona na maksymalną wysokość, a będąc w górze wykonaj skręty. Zrób 3 serie po 10 powtórzeń na każdą stronę.

Połóż się na brzuchu, stopy oprzyj na palcach, a dłonie połóż na wysokości barków. Napinając mięśnie brzucha, unieś się w górę na prostych rękach, tak aby głowa, tułów i nogi tworzyły linię prostą. Uginając prawą nogę, przenieś ją do lewego boku, wytrzymaj 3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Powtórz to samo na lewą stronę. Wykonaj po 15 powtórzeń na oba boki w 2 seriach.

Z boczkami poradzą sobie także brzuszki skośne. Połóż się na plecach, a nogi wyprostowane w kolanach unieś do pionu. Podnoś tułów, naprzemiennie wyciągając lewą rękę do prawej nogi i odwrotnie. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

Sportowe walentynki - 7 pomysłów na to, jak je spędzić

2022-02-13
Niebawem Dzień Zakochanych, a ty nadal nie wiesz, jaką niespodziankę sprawić swojej drugiej połowie? Walentynki nie muszą oznaczać sztampowych róż, bombonierek ...
pole dance

Pole dance dla początkujących. Jak zacząć?

2021-08-01
Pole dance to połączenie fitness, baletu oraz sportów siłowych. Ta dyscyplina stała się w Polsce niesamowicie popularna – już niemal w każdym, większym mieście można znaleźć klub, w którym można trenować taniec na rurze. Masz obawy, czy pole dance jest dla ciebie? O czym powinnaś wiedzieć przed pierwszym treningiem?
ręcznik na basen

Ręcznik na basen – jaki będzie najlepszy?

2021-06-18
Ręcznik na basen pozwala na szybkie wysuszenie skóry i włosów. Zobacz, jaki ręcznik na basen wybrać.
Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

Sportowy prezent na Dzień Ojca - 6 pomysłów

2021-06-14
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent na Dzień Ojca? Spokojnie – zostało jeszcze sporo czasu na to, aby znaleźć dla ukochanego taty upominek idealny. Tym razem je...
Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

Prezenty na Dzień Matki: 9 pomysłów

2021-05-12
To, jak wiele znaczy dla mnie mama staram się okazywać nie tylko od święta. Nie zmienia to faktu, że 26 maja jest dniem, który zawsze spędzamy wspólnie, a ja ro...
zegarek do biegania dla kobiet

Jaki zegarek do biegania dla kobiet? Ranking

2021-03-08
Bieganie to coraz bardziej popularny sposób dbania o kondycję i piękną sylwetkę. W przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zakupu dużej ilości dodatkowego sprzętu. Do joggingu niezbędne są tylko dwie rzeczy – dobrze dobrane buty oraz zegarek do biegania. Sprawdź nasz ranking zegarków do biegania dla kobiet i wejdź na wyższy poziom joggingu.