Data publikacji:

Rzęsy do przedłużania – dla kogo? Jak o nie dbać?

Reklamy tuszów do rzęs kuszą coraz to bardziej spektakularnymi efektami. Producenci obiecują wielokrotne pogrubienie i wydłużenie oraz mocny, czarny kolor włosków. Niestety, bajkowy efekt staje się wspomnieniem tuż po wykonaniu demakijażu. Aby cieszyć się „firankami” na dłużej, wiele kobiet wybiera rzęsy do przedłużania. Jak wygląda zabieg? I jak odpowiednio pielęgnować sztuczne rzęsy?
przedłużanie rzęs

Co musisz wiedzieć o przedłużaniu rzęs?

  1. Sztuczne rzęsy – moda ostatnich lat
  2. Przedłużanie rzęs u kosmetyczki – metody
  3. Sztuczne rzęsy – dla kogo?
  4. Jakie rzęsy do przedłużania wybrać?
  5. Przedłużanie rzęs. Jak wygląda zabieg?
  6. Jak dbać o sztuczne rzęsy?
  7. Sztuczne rzęsy w domu

W ostatnim czasie zabieg przedłużania rzęs widocznie zyskał na popularności. Kobiety coraz częściej kusi wygoda i efekt, którego nie zagwarantuje żaden tusz do rzęs. Niewątpliwie rzęsy do przedłużania to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie na wielkie okazje czy urlop. Pamiętaj jednak, że zabieg wykonywany regularnie może odbijać się negatywnie na kondycji naturalnych rzęs.

W salonach kosmetycznych możesz spotkać się z kilkoma sposobami przedłużania rzęs. Od wyboru metody zależy ostateczny efekt, dlatego warto zapoznać się z nimi jeszcze przed zabiegiem.

  • Rzęsy 1 do 1 – w tym zabiegu do jednej naturalnej rzęsy doczepiana jest jedna rzęsa sztuczna. Rzęsy 1 do 1 to metoda odpowiednia dla kobiet, które oczekują naturalnego, lekkiego efektu.
  • Rzęsy 2 do 1 – do jednej rzęsy naturalnej dokładane są dwie rzęsy sztuczne. To zabieg zagęszczania rzęs, który dodaje im sporej objętości.
  • Rzęsy 2D – to metoda zwana również objętościową. Do jednej rzęsy naturalnej doklejane są dwie sztuczne, o określonej wcześniej grubości.

Zabiegi zagęszczania i przedłużania rzęs dedykowane są przede wszystkim kobietom, które posiadają rzadkie i krótkie rzęsy. Dla wielu pań jest to również wygodne rozwiązanie np. podczas wakacji. Na przedłużanie rzęs może zdecydować się każda kobieta. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są m.in. infekcje oczu, uczulenie na klej lub materiał, z którego wykonane są rzęsy i niedawno przebyte zabiegi operacyjne na narządzie wzroku.

Jeszcze do niedawna dużą popularnością cieszyły się rzęsy z norek, wyróżniające się delikatnością i miękkością. Obecnie coraz więcej salonów kosmetycznych odchodzi od ich stosowania ze względów etycznych. Podobny efekt można uzyskać, używając rzęs z naturalnego lub syntetycznego jedwabiu.

Zabieg przedłużania rzęs rozpoczyna się od wywiadu kosmetycznego i doboru najwłaściwszej metody. Kosmetyczka powinna ocenić stan twoich naturalnych rzęs i zarekomendować sposób, który jak najmniej je obciąży. Procedura odbywa się na zamkniętym oku, zabezpieczonym fizelinowym płatkiem.


Przeczytaj także: Najlepsze odżywki do rzęs i brwi - ranking


Przedłużanie rzęs to „chirurgiczna robota”, dlatego pojedynczy zabieg może trwać nawet do dwóch-trzech godzin. Rzęsy wyglądają świeżo przez okres czterech-sześciu tygodni; po tym czasie należy je uzupełnić lub zdjąć.
Pamiętaj, że rzęsy po przedłużeniu nie będą wyglądały perfekcyjnie w nieskończoność. Z biegiem czasu zaczną wypadać wraz z naturalnymi włoskami, co jest zupełnie normalne. W trakcie noszenia sztucznych rzęs dbaj o to, aby jak najdłużej zachowały swój kształt.

  • Przez pierwsze 48 godziny unikaj moczenia rzęs, kontaktu z parą wodną, gorących kąpieli. Przez dwie doby po zabiegu klej wciąż wiąże.
  • 2 razy dziennie przeczesuj rzęsy czystą spiralką, aby utrzymały skręt i nie plątały się.
  • Staraj się spać na wznak i unikać wtulania twarzy w poduszkę, aby nie spowodować odgnieceń na rzęsach.
  • Przedłużanych rzęs nie maluj – same w sobie są czarne, pogrubione i podkręcone.
  • Makijaż oka zmywaj nietłustym płynem micelarnym. Zrezygnuj z płynów dwufazowych - ich tłusta formuła może osłabić klej. Technikę demakijażu nieco zmodyfikuj – zamiast płatków kosmetycznych, używaj patyczków, które precyzyjnie zmyją cienie z powieki, bez narażania rzęs na uszkodzenie.
  • W okolicach oczu nakładaj kremy lekkie, np. w formie żelowej. Zrezygnuj z tłustych kosmetyków.
Zabieg przedłużania rzęs nie należy do tanich – pojedyncza wizyta u stylistyki to koszt od 150 zł wzwyż. Zakładając regularne poprawki, sztuczne rzęsy mogą okazać się naprawdę drogim wydatkiem.

Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz zdecydować się na kupno dobrych rzęs na pasku lub doklejanie kępek. Wykonanie takiego zabiegu w domu nie wymaga specjalistycznej wiedzy – nauczysz się doklejać rzęsy samodzielnie, korzystając np. z filmików instruktażowych. Rzęsy na pasku lub kępki mogą być użytkowane wielokrotnie; trzeba jednak pamiętać, że należy je zdejmować podczas wykonywania codziennego demakijażu i regularnie je czyścić.
Przedłużanie rzęs to prosty sposób na totalną odmianę wizerunku. Jeśli decydujesz się na zabieg u kosmetyczki, koniecznie sprawdź, czy salon zapewnia odpowiednio wysoką jakość wykonywanych usług. Te z pań, które o rzęsach do nieba marzą jedynie okazjonalnie, będą zadowolone z wielorazowych modeli na pasku lub kępek.